Taltif kalktı diyenler okusun!

3201 sayılı Emniyet Teşkilatı Kanunu kapsamında verilen taltiflere yönelik herhangi bir kısıtlama getirilmemiş.

Taltif kalktı diyenler okusun!
Bu içerik 30387 kez okundu.

Emniyet Genel Müdürlüğü Taltif ödemelerinin kalkmadığına dair resmi web sayfasında şu açıklamalarda bulunmuştur.

18 Ocak 2016 tarihinde bazı basın yayın organlarında yer alan “Görevlerinde üstün başarı gösteren polislere verilen taltiflere sınırlama getirildiği” iddiaları ile ilgili olarak aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur.

Yukarıda bahsedilen iddialar tamamen gerçek dışı ve asılsızdır.

Söz konusu iddialara konu olan İçişleri Bakanlığının 16 Kasım 2015 tarih ve 27 nolu genelgesiyle, 3201 sayılı Emniyet Teşkilatı Kanunu kapsamında verilen taltiflere yönelik herhangi bir kısıtlama getirilmeyip, bilakis taltif dışında, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 122’nci maddesinde düzenlenen başarı/üstün başarı belgesi ve para ödülü şeklinde ödüllendirmenin de bulunduğu birimlere hatırlatılarak personelin daha fazla motive edilmesi amaçlanmıştır.
 

Yapılan açıklamalarda taltifin kalkmadığı ve taltifle beraber üstün başarı ve para ödülleride verilebileceği açıklanmıştır. Şimdi sıra bu taltif ve ödüllerin verilmesindedir.

taltif para ödülü üstün başarı ödeme ödemesi ödemeleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
polis     6 yıl önce Geçin bu ayakları çevik kuvvette seçip üç beş kişiye verdiler sadece o kadar çalıştık kaç yüz kişi varız üstün başarı alan sadece ücbes memur aldi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2020 Taltif Tutarları
2020 Taltif Tutarları
Bayan Bekçi Alımı
Bayan Bekçi Alımı