205.000 Polise Taltif Verildi.

205.000 Polise Taltif Verildi.
Bu içerik 32139 kez okundu.

USULSÜZ DAĞITIM İDDİASI

17-25 Aralık yolsuzluk operasyonlarının ardından emniyet içerisinde başlatılan soruşturmalarda, emniyet genel müdürlüğü (EGM) Taltif Komisyonu'nun taltifleri usulsüz dağıttığı iddia edilmiş, bu kapsamda komisyonda görevli birçok emniyet müdürü ve polisle ilgili dava açılmıştı. Yargılamalar nedeniyle Taltif Komisyonu bir yılı aşkın süredir toplanmazken, bu dönemde operasyonlara katılan ve taltifi hak eden polislerle ilgili dosyalar beklemeye alınmıştı.

45 BİNİ ALAMADI

Uzun bir aradan sonra taltif görüşmelerini tamamlayan komisyon, 250 bin emniyet personelinden 205 binine taltif ödemesi yaptı. Daha önce hiç taltif almayan personel de komisyonun son kararıyla ödemeye hak kazandı. Operasyonel birimlerin yanı sıra trafik şubede görevli, merkez ve taşra birimlerinde içerde çalışan ile karakol polisleri de taltif alan gruba dahil edildi. Emniyet personelini motive etme amaçlı yapılan taltif ödemelerinde en yüksek payın ise terör olaylarının yoğun yaşandığı ve riskli bölgelerde görevli polislere yapıldığı kaydedildi.

Emniyet hizmetleri sınıfında yer alan her rütbedeki personelin alacağı taltif miktarları görev unvanı, derece-kademe, aylık gösterge ve ek gösterge puanlarına göre değişiklik gösteriyor. Göreve yeni başlayan polis memuruna bir taltif olarak 50 lira, başkomiserlik rütbesine yükselmiş personele bir taltif olarak 140 TL ödeniyor. Daire başkanları ile birinci sınıf emniyet müdürlerine ise bir taltif karşılığı 392 lira veriliyor. Taltif Komisyonu'nun son kararında her emniyet personeline en az 4 taltif ödemesi yapıldığı bildirildi. Terör olaylarının arttığı bölgelerde ise 10 taltife kadar ödeme yapıldığı kaydedildi.

2015 yılı taltif
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Güvenlik Güçleri     6 yıl önce 2015 yılında genel olarak verilen son taltifti bu haber.
yılmaz     6 yıl önce 18 yıllık polis memuruyum.bu zaman zarfında sadece 4 kez taltif aldım.bu taltifi dahi bana vermediler.yani 250 bin polisin 205 binine taltif verilmiş ama geriye kalan 45 binlik polis dilimi içinde bende varım ve taltif alamadım.18 yıl içinde aldığım taltif sadece 4..yazıklar olsun.ben vatanına milletine bağlı çalıştığı noktada yapılacak bir saldırıyı kanının son damlasIna kadar savunacak vatansever bir KORUMA ŞUBE POLİS MEMURUYUM.O FETOCU ŞERREFSİZLERE VERİLEN TALTİFLER HARAM ZIKKIM OLSUN...
ibrahim ARKADAŞLAR TALTİFLER NE ZAMAN AÇIKLANDI NEREDE YAZIYOR BELLİMİ Kİ
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2020 Taltif Tutarları
2020 Taltif Tutarları
Bayan Bekçi Alımı
Bayan Bekçi Alımı