Kanun Tasarısı İçin Beklenen Gün 28 Ocak

Gelir Vergisi Kanunu İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı

Kanun Tasarısı İçin Beklenen Gün 28 Ocak
Bu içerik 8926 kez okundu.

27 Ocak çarşamba günü toplanan Meclis Genel Kurulu Gelir Vergisi Kanunu İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'nın 19-20-21-22-23-24-25-26 maddelerini kabul etmiştir. Genel Kurul 28 Ocak perşembe günü  saat:14:00 da toplanarak tasarı metninde kalan maddeleri görüşecektir. Toplamda 30 maddeden oluşan Gelir Vergisi Kanunu İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'nın bugüne kadar 26 maddesi Meclis Genel Kurulu tarafından kabul edilmiş olup tasarının geriye kalan  27 - 28 - 29 - 30.maddelerinin de kabul edilmesinden sonra onay için Cumhurbaşkanlığınna gönderilecektir. Kanun Cumhurbaşkanı'nın onayından sonra, aynı gün yada ertesi gün Resmi Gazete'de yayınlanacaktır.

 

cumhurbaşkanı onay resmi gazete 28 ocak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Canlı     6 yıl önce 30. Madde: Dicle nehri üzerinde inşa edilen Ilısu barajı ve HES Projesi göl alanında kalacak olan Batman İli Hasankeyf İlçesinin ekli krokide koordinatları belirtilen alana taşınması öngörülmektedir. Ayrıca, Hasankeyf İlçe Merkezinin yeni yerleşim yerine nakline kadar geçecek süre içinde ilçenin hukuki varlığını mevcut yerleşim yerinde sürdürmesi hüküm altına alınmaktadır.
Canlı     6 yıl önce 29. Madde: Kara Yolları genel Müdürlüğünün işletiminde ki otoyollar ile erişme kontrolünün uygulandığı kara yolları için belirlenen geçiş ücretlerini ödemeden geçtiği tespit edilen araç sahiplerine verilen idari para cezalarında yapılan indirimin, daha önce yapılan ödemesiz geçişlere de uygulanması amacıyla 6639 sayılı Kanunun geçici 1 inci maddesi yürürlükten kaldırılmaktadır.
Canlı     6 yıl önce 28. Madde: Emekli olduktan sonra 5510 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamında çalışmaya başlayanların aylıklarından yapılan sosyal güvenlik destek primi kesintisinin kaldırılması amaçlanmıştır.
Canlı     6 yıl önce 27. Madde: Doğum yapan memurlar ile eşi doğum yapan memurlardan 657 sayılı Kanuna eklenen ek 43 üncü madde uyarınca yarım zamanlı çalışma hakkından yararlanacak olanların, bu sürelere ilişkin sigorta prim/emekli keseneği ve kurum karşılıkları ile genel sağlık sigortası primlerinin Kuruma ne şekilde gönderileceği ve fiili hizmet, fiili hizmet süresi zammı ve itibari hizmet süresinin nasıl hesaplanacağına ilişkin düzenleme yapılmaktadır.
akrostiş şiir     6 yıl önce 27. 28. 29. ve 30. maddeler hakkında bilgi verebilir misiniz? Gelir vergisi kanunu ve bazı kanunlarda değişiklik yapılması hakkındaki kanun tasarısının mecliste görüşülmesi sırasında bazı kurumları ilgilendiren maddeler hakkında da bilgi verirseniz iyi olacaktır. Teşekkürler...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2020 Taltif Tutarları
2020 Taltif Tutarları
Bayan Bekçi Alımı
Bayan Bekçi Alımı