Bayburt Görev Süresi

Bayburt Merkez, Aydıntepe ve Demirözü ilçeleri görev süreleri

Bayburt Görev Süresi
Bu içerik 12146 kez okundu.

Şark illerinden biri olan Bayburt'un zorunlu görev süresi ile ilçelerinin zorunlu görev süreleri aşağıda belirtilmiştir. Bayburt il merkezi ve ilçelerinde görev almak isteyen personelin bilmesi gerekenler ile bu yerleşim yerlerinin durumlarını detaylı olarak açıklamaya çalıştık. Bayburt ilinde Polis Memurları için operasyon tazminatı ödenmemektedir. Bayburt Emniyet Müdürlüğü Polis Misafirevi; 1989 yılından bu yana teşkilat mensuplarımızın eş ve çocukları ile yakınları için moral ihtiyaçların karşılanması, mesleki ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla hizmet vermektedir. Şeyhhayran Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi No:16 Bayburt adresinde faaliyet gösteren Polis Misafirevimiz 5 katlı bir binada, restoran, lokal ve otel bölümlerinde oluşan bir kompleks olarak faaliyet göstermekte olup, 19 yatak kapasitesi bulunmaktadır. Şehir Merkezinde BİM - A101 - ŞOK - MİGROS gibi market zincirleri bulunmaktadır.

Merkez: Bayburt il merkezi görev süresi 6 yıldır. Bayburt, Türkiye Cumhuriyeti'nin Doğu Karadeniz Bölgesinde bulunan bir ildir. Yerli halkın önemli bir bölümünü Türkmen/Çepniler oluşturur. 2015 TÜİK verilerine göre ilde; merkez ilçe ile beraber 3 ilçe, 2 belediye ve 168 köy vardır. Bayburt yüzölçümü ve nüfusu itibarıyla Türkiyenin en küçük illerinden biridir. Doğu Karadeniz sıradağlarının hemen güneyindeki Çoruh vadisinde yer alır. Kuzeyde Trabzon ve Rize ile doğuda Erzurum güneyde Erzincan ve batıda Gümüşhane illeri ile komşudur. İl 3652 km kare yüzölçümüne sahipdir. Bayburtun engebeli arazisinin jeolojik yapısı oldukça karışıktır. Kuzeyde ve Doğuda Soğanlı dağlarının güney kesimlerindeki küçük alanlarda bol fosil bulunmaktadır. İlin yer altı zenginlikleri arasında gümüş, bakır, kurşun, çinko karışımı damarlar ile linyit rezervleri bulunmaktadır. Bayburt ili çok eski transit ticaret yolu olan Trabzon-İran arasındaki "İpek ve baharat yolu"nun bir durağıdır. Ekonomisi tarım, hayvancılık ve ticaret ağırlıklıdır. Tarım dışında kalan ekonomik yapısı, üretim yolu ile satışa arz şeklinde değil, dışarıdan getirip satışa sunma şeklinde gelişmiştir.

Aydıntepe: Aydıntepe ilçesinin görev süresi 5 yıldır. Aydıntepe, Bayburt ilinin bir ilçesidir.Bayburt kültürü ve gelenekleri yaşanmaktadır.Folklörü Bar'dır.Aydıntepede Bayburt şivesi olan "Gelirem, gidirem" ağzıyla konuşulur.

Demirözü: Demirözü İlçesinin görev süresi 5 yıldır. Demirözü, Bayburt ilinin bir ilçesidir. Eski adı Kısanta'dır. Demirözü ilçesi nüfus olarak 2000 kişiden aşağı olmasına rağmen Bayburt iline ilçe olarak kazandırılmıştır. İlçenin geçimi tarım ve hayvancılığa bağlıdır. Halen büyükşehirlere göç vermektedir. İlçede sanayiye yönelik değirmen ve birkaç küçük atölyeden başka bir şey yoktur.

bayburt görev süresi 2.şark şark doğu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2020 Taltif Tutarları
2020 Taltif Tutarları
Bayan Bekçi Alımı
Bayan Bekçi Alımı