Gönüllü özel harekat polisleri mezun oldu.

Yaklaşık 3,5 aydır eğitim gören adayla 49. dönem özel harekat eğitim programından mezun oldu.

Gönüllü özel harekat polisleri mezun oldu.
Bu içerik 5728 kez okundu.

Gönüllü özel harekat polisleri mezun oldu

 
Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin, POMEM salonunda düzenlenen  yemin töreninde, asayiş ve toplum huzurunu koruma, devam ettirme mecburiyetinin  vazgeçilmez olduğunu ifade etti.  Ülkede yaşanan son olaylarla beraber  özel harekat polisinin çok önemli bir yerinin olduğunun anlaşıldığını belirten  Çomaktekin, şöyle devam etti: "Özel harekata seçilen polis kardeşlerimiz, üstün özellikleri olan,  özel yetenekli kişilerdir. Çok özel eğitimler aldınız ancak bu meslekte başarılı  olmanızın en önemli sebebi sizin sahip olduğunuz maneviyattır, Vatansevgisidir,  inancınızdır, imanınızdır, vatana ve millete olan sevginizdir. Sizi başarıya  götürecek değerlerin bunlar olduğunu çok iyi biliyoruz. Son dönemde ülkemize  karşı gerek içerden gerek dışardan büyük oyunlar oynanıyor. Sizin varlığınız bu  oyunların bozulması için milletimize güven veriyor, sağolun varolun. Milletimizin  duaları üzerinizdedir yeni göreviniz hayırlı olsun."
 
Merzifon POMEM Müdürü İlyas Aktaş da 3,5 aylık uygulamalı ve teorik  eğitime tabi tutulan polis memurlarının mesleki eğitimlerini başarıyla  tamamladıklarını söyledi. Polislik mesleğinin zorluklarına değinen Aktaş, "Bu kurumsal ailenin  bir ferdi olarak görevimizin bize yüklediği sorumluğunun farkındayız. Ülkemizin  içinde bulunduğu olaylar sizleri ümitsizliğe sevketmesin, bu millet nice  badireler atlatmıştır. Hasta denilirken dimdik ayağa kalkmıştır. Milletimiz  dünyada hak ettiği yeri mutlaka alacaktır. Hepinize görevinizde başarılar  dilerim" dedi.
 
Konuşmaların ardından dönem birincisi Emre Yavuz Yaşar yaş kütüğüne okul brövesini çaktı. Dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verildiği tören,  yemin edilmesi ve geçit töreninin ardından sona erdi.Törene Merzifon 5. Ana Jet Üs Komutanı Tuğgenaral Cengiz karacabey, Merzifon Kaymakam Vekili Hüseyin Tekin, İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, kurum ve kuruluşların müdürleri ve mezun polislerin aileleri katıldı.   
 
özel harekat
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2020 Taltif Tutarları
2020 Taltif Tutarları
Bayan Bekçi Alımı
Bayan Bekçi Alımı