Bakanlar Kurulu kararı olmadan artış olmayacak.

Şubat 2016 maaşında artış bekleyen Polis Memurları artışları mart 2016 maaşında da göremeyebilir.

Bakanlar Kurulu kararı olmadan artış olmayacak.
Bu içerik 20220 kez okundu.

10 Şubat 2016 tarihli Resmi Gazeteyle yürürlüğe giren 6663 sayılı Kanunun 8. maddesiyle emniyet personelinin özel hizmet tazminatları ((emniyet hizmetleri tazminatı) artırılmıştır.

Ancak, tazminat artışlarında tek başına kanunlar yeterli olmamaktadır. Zaten kanunla verilen oranlar, tavan oranlardır. Tavan orana kadar hangi oranın uygulanacağına ise Bakanlar Kurulu karar vermektedir.

657 sayılı Kanunun 152. maddesi hükmü şu şekildedir:

"Bu zam ve tazminatların hangi işi yapanlara ve hangi görevlerde bulunanlara ödeneceği, miktarları, ödeme usul ve esasları ilgili kurumların yazılı isteği ve Devlet Personel Başkanlığının görüşü üzerine Maliye Bakanlığınca bütün kurumları kapsayacak şekilde ve 154 üncü madde uyarınca katsayının Bakanlar Kurulunca değiştirilmesi durumu hariç yılda bir defa olmak üzere hazırlanır ve Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulur."

Yani, yürürlüğe giren bu düzenlemeden sonra şimdi de Bakanlar Kurulu kararının yayınlanmasını beklemek gerekmektedir. Bakanlar Kurulu kararı yayınlanmadan, emniyet personelinin tazminat artışından yararlanması mümkün olamayacaktır.

Memurlar.Net - Özel

maaş artışı polis maaşı 2016 polis maaşı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2020 Taltif Tutarları
2020 Taltif Tutarları
Bayan Bekçi Alımı
Bayan Bekçi Alımı