Beklenen Açıklama Geldi.

Emniyet Hizmetleri Sınıfındaki Personelin Ek Göstergeleri ve Emniyet Hizmetleri Tazminatı oranlarının Artırılması

Beklenen Açıklama Geldi.
Bu içerik 11450 kez okundu.

Bilindiği üzere, Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan 6663 sayılı Kanun 10/02/2016 tarihli ve 29620 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanmıştır. Söz konusu Kanunun 8 inci maddesi emniyet hizmetleri tazminatı, 9 uncu maddesi ise emniyet hizmetleri sınıfındaki personelin ek göstergelerinin yükseltilmesine ilişkin hükümleri içermektedir. 6663 sayılı Kanunun yürürlüğe ilişkin hükümlerini düzenleyen 35 inci maddesinde Kanunun 8 inci ve 9 uncu maddelerinin "yayımını izleyen ayın onbeşinde" yürürlüğe gireceği belirtilmiştir. Buna göre, ek gösterge ve emniyet hizmetleri tazminatının yükseltilmesine ilişkin düzenlemelerin yürürlüğe gireceği tarih, Kanunun yayımlandığı ay olan Şubat ayını izleyen Mart ayının onbeşi, yani 15 Mart 2016 olup, konuyla ilgili ayrıca KBS duyurusu yapılacaktır.


Ayrıca, emniyet hizmetleri tazminatına ilişkin Kanundaki oranlarda yapılan artışın uygulanabilmesi için 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 152 nci maddesi uyarınca 2006/10344 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulmuş olan Devlet Memurlarına Ödenecek Zam ve Tazminatlara İlişkin Kararda değişiklik yapılması, bunun için de yeni bir Bakanlar Kurulu Kararı alınması gerekmektedir.
Bilgilerini ve ilgili harcama birimlerinin konu hakkında ivedilikle bilgilendirilmesi hususunda gereğini önemle rica ederim.

Ertan ERÜZ
Bakan a.
Genel Müdür V.

kbs kamu harcama ve muhasebe
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2020 Taltif Tutarları
2020 Taltif Tutarları
Bayan Bekçi Alımı
Bayan Bekçi Alımı