Özel Harekat Kursu Mezuniyeti

49/1 Dönem Temel Özel Harekat Kursundan mezun olan 146 kursiyer için tören düzenlendi.

Özel Harekat Kursu Mezuniyeti
Bu içerik 5722 kez okundu.

9 Şubat 2016 Cuma günü saat: 10.00’da Özel Harekat Dairesi Başkanlığında yapılan törene Emniyet Genel Müdürü M. Celalettin Lekesiz, Özel Harekat Dairesi Başkanı Turan Aksoy ve özel harekat personeli katıldı.

Aziz Şehitlerimiz anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende Emniyet Genel Müdürü Lekesiz yaptığı konuşmada, Türkiye Cumhuriyeti’nin sahip olduğu sosyal, kültürel, ekonomik kaynaklarını zenginliğe dönüştürerek, ayağını yere daha güçlü basarak yolculuğuna devam edebilmesi için en başta ihtiyacı olan unsurun huzur ve güven dolu bir ortam olduğuna vurgu yaptı. Türk Polis Teşkilatının 171 yılın beraberinde getirdiği birikim, tecrübe ve donanım ile halkımıza büyük fedakarlıklar içerisinde çalışarak güvenlik hizmeti vermenin haklı gururunu yaşadığını ve milletimizin de haklı takdirine ve övgüsüne mazhar olduğunu belirtti.Özel Harekat Dairesi Başkanı Turan Aksoy ise yaptığı konuşmada, temel özel harekat kursundan mezun olan 146 kursiyerin zorlu bir eğitimden geçtiğini, eğitim süresince öğretilen en önemli şeyin disiplin olduğunu, sahada yapılacak her hatanın kendi hayatları yanında, çalışma arkadaşları ile vatandaşlarımızın hayatlarını da tehlikeye düşürebileceğini söyleyerek teşriflerinden dolayı Emniyet Genel Müdürü Lekesiz’e şükranlarını sundu.

Yapılan konuşmaların ardından, kursu dereceyle bitiren kursiyerlere sertifikaları Emniyet Genel Müdürü Lekesiz tarafından verildi.

Dua okunması ve kurban kesiminin ardından, diğer kursiyerlere de sertifikaları dağıtıldı.

özel harekat 49.dönem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2020 Taltif Tutarları
2020 Taltif Tutarları
Bayan Bekçi Alımı
Bayan Bekçi Alımı