Polisler zamlı maaşlarını bu ay alacak.

Maliye Bakanı Ağbal polislerin ek göstergeleri, zam ve tazminatları 15 Mart'ta polis kardeşlerimizin aylıklarına yansıyacaktır.

Polisler zamlı maaşlarını bu ay alacak.
Bu içerik 23436 kez okundu.

28 Ocakta Meclis Genel Kurulundan geçen Gelir Vergisi Kanunu İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun 10.02.2016 Çarşamba günü  resmi gazetede yayınlanmıştır. Bu tarihten itibaren Polis Memurlarının maaşlarına yapılacak artış için Bakanlar Kurulu düzenlemesi beklenmekteydi. 07.03.2016 tarigi pazar günü Maliye Bakanı Ağbal da polislerin ek göstergeleri, zam ve tazminatlarına ilişkin sorular olduğunu belirterek "15 Mart'ta polis kardeşlerimizin aylıklarına yansıyacaktır. Yaklaşık 151 lira ila 450 lira arasında polislerimiz 15 Mart'tan itibaren artış alacaklardır. Bütün kamu görevlilerinin ücretlerinde son 14 yılda önemli artışlar yaptık, bunu da onların refahlarının artması için yaptık" değerlendirmesinde bulundu.

Kamu Harcama ve Muhasebe Bilişim Sistemi üzerinden Emniyet Müdürlüklerindeki yetkili personel tarafından maaş işlemleri yapılarak 15.03.2016 maaşlarında Polis Memurları derece, kademe ve ek göstergesine göre yeni artış oranları yansıtılan maaşlarını alacaklardır.

 

 

zamlı maaş Polis Memuru maaşı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
polis abim     6 yıl önce slm
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2020 Taltif Tutarları
2020 Taltif Tutarları
Bayan Bekçi Alımı
Bayan Bekçi Alımı