Şehit kanı

Ben bir polisim. Ben şehit olduğumda kanım kutsal vatan toprağına akar ama bu akan kanın ülkemde yansımaları çok farklı olur.

Şehit kanı
Bu içerik 5481 kez okundu.

Şehit kanı üzerinden siyaset yapılır, şehit kanı üzerinden duygu sömürüsü yapılır. Oysa ölen öldüğüyle kalır. Polislerin bildiği ama dile getirmekten çekindiği bu durumu baştan kabul ederek mesleğe başlar. Bazıları mesleğinin başında, bazıları da hayatının en güzel çağlarında şehadet şerbetini içer.

Polislerin yaşadığı mesleki zorlukları tekrar tekrar anlatmaya gerek yok. Meslekten kaynaklanan şartlar vs. zaten yeterince can sıkıcı olmaktadır. Polis şehit olduğunda ailesinin ve meslektaşlarının çektiği acılar ekranlara yansıtılırken bile şehit kanı üzerinden yayın yapılmaktadır. Özellikle şu son dönemde yaşanan olaylar ve sonucunda şehit olan meslektaşlarım ile ilgili yapılan yayınlara dikkat ederseniz ne demek istediğimi açıkça anlarsınız. Öyle bir mesleğin içerisinde yer alıyoruz ki ne genel müdürü, ne bakanı, ne de il yöneticileri teşkilatına sahip çıkmaktadır. Böyle bir ortamda vatan millet aşkıyla fedakarca görev yapan biz polislerin en küçük hatalarında meslek ile irtibatları koparılmaya çalışılıyor. Şehit olduğunuzda bile görevde olup olmadığınıza, görev yerinizin şehit olduğunuz yerde mi olduğuna vs. bakılarak ve hatta konu ile ilgili soruşturma açarak geride kalanlarınıza adeta acıları tekrar yaşatmaktadırlar. Bir kaçakçı kadar değeri olmayan bir meslek grubuna aitseniz size ve meslektaşlarınıza yapılanları bir süre sonra umursamaz hale geliyorsunuz. Bilinen ve uygulanan en iyi yıldırma politikalarının başarıyla sonuçlandığı tek meslek grubu olan polisliğin içerisinde yer almıyorsanız anlatılanların gerçekle ilgisi olup olmadığını tartışabilirsiniz. Bir polis göreve giderken ailesiyle helalleşirken şehit olursam hiçbir yetkilinin cenazeme gelmesini istemiyorum demesinin altında yatan gerçekleri umarım anlıyorsunuzdur.

Polis şehit olduğunda yere akan şehit kanı, bir sonraki şehidin en azından geride kalan ailesine doğru düzgün davranışlar getirmesi umuduyla… Şehit kanlarıyla sulanmış ve halen sulanmaya devam eden vatan toprağını kutsal bilerek ve göreve giderken ailesiyle helalleşerek vedalaşan bir meslek grubuna üye olmaktan onur ve mutluluk duyuyorum.

Yakup Öztürk

Şehit kanı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2020 Taltif Tutarları
2020 Taltif Tutarları
Bayan Bekçi Alımı
Bayan Bekçi Alımı