Amasya Emniyet Müdürlüğü Martı Timi

Bisikletli Polis Timleri “Martılar” Amasya’da

Amasya Emniyet Müdürlüğü Martı Timi
Bu içerik 2359 kez okundu.

Amasya Emniyet Müdürlüğümüzce  “Martılar güvenli şehir Amasya için pedal çeviriyor” sloganıyla oluşturulan Bisikletli Polis Timleri Valimiz Sayın İ. Halil ÇOMAKTEKİN’in de katıldığı törenle görevlerine başladılar. Bu kapsamda Yavuz Selim Meydanında yapılan törene Belediye Başkan Vekili Osman DÜMEN, Amasya Üniversitesi Rektörü Metin ORBAY, Vali Yardımcısı Ferhat BURAKGAZİ, İl Jandarma Komutanı Ünsal AĞAOĞLU protokol üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Törende konuşma yapan İl
Emniyet Müdürümüz Sayın Mehmet ARTUNAY;“Tarihi ve kültürel geçmişi, doğa güzelliği ile turizm şehri olan Amasya’mızı, yerli ve yabancı turistlerin sıklıkla ziyaret etmesi, şehrin coğrafi özelliği sebebiyle yaya ve araç trafiği yoğunluğunu dikkate alarak bisikletli polis timi olan Martılara ihtiyaç olduğunu düşündük. Bu düşünceyle Emniyet Genel Müdürlüğümüzden 10 adet bisiklet temin edilerek, özel kıyafetli ve eğitimli personel ile görevlendirilen Martı timlerimiz; (2) bisikletli (5) devriyeden oluşmaktadır.
Bu timleri kurmaktaki amacımız, meydana gelebilecek olaylara karşı önleyici ve caydırıcı olunması, olaylara hızlı ve seri şekilde müdahale edilmesi ve polis halkla ilişkilerin geliştirilmesidir. Çevre dostu olan Martılar, vatandaşlarımızın yoğun olduğu yeşil alanlar, parklar ve özellikle Yeşilırmak boyunca gezi alanlarında görev yapacaklardır” dedi. Törene katılan Valimiz Sayın İ.Halil ÇOMAKTEKİN yaptığı konuşmada; “Bugün Emniyet Müdürlüğümüzün yeni bir projesi daha hayata geçiyor. Bu projemizin sloganı “Martılar güvenli şehir Amasya için pedal çeviriyor.” Bu proje çok anlamlı ve isabetli bir çalışma olmuş. Martı ekiplerimiz Amasya’nın yerleşim yapısına uygun olarak bisikletleriyle görev yapacak ve bu dar sokaklarda rahat bir şekilde vatandaşımıza ulaşacaktır. Bu projenin hayata geçmesi için emek sarf eden başta Emniyet Müdürümüz olmak üzere, tüm emniyet mensuplarımıza teşekkür ediyorum” dedi. Tören sonrası Bisikletli Polis Timleri görev yerlerine sevkedildiler.

Amasya Emniyet Müdürlüğü Martı Timi Martı ekipleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2020 Taltif Tutarları
2020 Taltif Tutarları
Bayan Bekçi Alımı
Bayan Bekçi Alımı