3. şark ve 4. şarkın önü açıldı.

Emniyet Genel Müdürlüğü Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği

3. şark ve 4. şarkın önü açıldı.
Bu içerik 76778 kez okundu.

18.03.2016 cuma günü Resmi gazatede Bakanlar Kurulunun Emniyet Genel Müdürlüğü, atama ve yer değiştirme yönetmeliğindeki 24 üncü maddenin ikinci ve dördüncü fıkralarında yer alan "ikinci kez" ibareleri "birden fazla kez" şeklinde değiştirilmiş ve aynı maddenin dördüncü fıkrasında yer alan "ve daha önce çalıştığı ile atanmamak kaydıyla" ibaresi yürürlükten kaldırılmıştır. 3. şark ve 4. şarkın önünün açılmasını sağlayan bu yönetmelik değişikliği nedeniyle polisler haklı olarak tepki göstermektedir.

Böylelikle Polis Memurları 2. şark için itiraz ederken ve özlük haklarının düzenlenmesini beklerken. 2. şark, 3. şark ve hatta 4. şarkın önü açılmış oldu. Bir çok kamu kurum ve kuruluşun çalışma şartları ve maaşları iyileştirilirken Emniyet Teşkilatında Polis Memurlarının yükü gün geçtikçe artıyor. Hemen her çalışan gibi aile düzeni, gelecek planı ve çocuklarının eğitimini düşünen polislerin bu yönetmelik ile tüm hayalleri suya düştü. En azından çocuklarının iyi bir eğitim alarak kendi ayakları üstünde durabilmeleri için belli bir düzen içinde eğitim hayatlarını sürdürmeleri gerekir. Basasının sürekli tayini çıkması nedeniyle ilkokulu başka arkadaşlar ile, ortaokulu başka arkadaşlar ile ve liseyi başka arkadaşlar ve yeni ortamlarda okuyan bir öğrencinin başarılı olması beklenemez. Polislerin sürekli tayini çıkarsa ailesinin ve çocuklarının bu durumdan etkilenmemesi mümkün değildir.

 Emniyet Genel Müdürlüğü, atama ve yer değiştirme yönetmeliğindeki 24 üncü maddenin ikinci fıkrasında yer alan 2. kez ibaresi birden fazla olarak değiştirildiği için 3. şark ve 4. şarkın önü açıldı. Hal böyle olunca polislerin yerleşik düzen içinde çalışma olanakları da ortadan kaldırılmış oldu. polislerin gerek aile düzeni, gerekse çocuklarının eğitim hayatını baltalayan bu değişiklik sonucu daha şimdiden kara kara düşünmeye başlayan polislere Allah yardım etsin.

3. şark 4. şark birden fazla şark hizmeti atama ve yer değiştirme yönetmeliği polislerin şark tayinleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Omer     4 yıl önce Su egm bir kendi personelinin faydasına biley yapsa horoz kesicem. Sanırım personelinin kendi kurumuna en cok dava acan kurum egm dir. Bence egm hayırlı bir khk ile kaldırılmalı
TSK     5 yıl önce Ben 15.yılımda 3.doğumu tamamlıyorum ki bunların ikisi Şırnak. Ben ne yapayım. Siz 10 yıl biryerde çalışırken ben en fazla 4 yıl çalıştım. 7.tayin yerime gidiyorum. Eşim dostum değil terk edeyim, çocuğum başkasının çocuğu değil kapı önüne koyayım. Bizimde aile bütünlüğü hakkımız var ama biz Türk bayrağı neredeyse oraya gider şikayet etmeyiz. Namusumuzla paramızı kazanıp her zaman şükredelim yeter.
yusuf dürüst     6 yıl önce 2. şarka kaldık bir daha doğuyu görmemek için ama bin pişmanım 3. 4. şark çıktı hiç gitmeyenlere ve polisin ailesini düşünmeyen emniyet yöneticilerine hakkımı helal etmiyorum
Selami Çetin     6 yıl önce Bundan sonra teşkilata giren personeli kapsaması lazım bence. Bizler teşkilata girdiğimizde boyle bır durum yoktu.?
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2020 Taltif Tutarları
2020 Taltif Tutarları
Bayan Bekçi Alımı
Bayan Bekçi Alımı