Komiser olmak isteyenlere şok haber

Komiser olmak isteyenlere şok haber, daha yeni ortaya çıktı. Öğrenciler arası ayrım yapılarak sadece belli illerdeki üniversitelerde okuyan öğrencilerin sınava başvuruları kabul edildi.

Komiser olmak isteyenlere şok haber
Bu içerik 4291 kez okundu.

Komiser olmak isteyenlere şok haber, daha yeni ortaya çıktı. Öğrenciler arası ayrım yapılarak sadece belli illerdeki üniversitelerde okuyan öğrencilerin sınava başvuruları kabul edildi. Polis Akademisi’ne 2500 komiser adayı alımı için yapılan sınava sadece Ankara, İstanbul ve İzmir'deki üniversitelerde okuyan öğrenciler kabul edildiği için diğer illerdeki üniversitelerde okuyan öğrenciler bu duruma tepki gösterdi. Yönetmelik değişikliği yapılarak Akademi eğitimi için ikibinbeşyüz komiser yardımcısı alımı amacıyla başvurular açıldı. Ancak başvurulara sadece İstanbul, Ankara ve İzmir’deki üniversitelerde okuyan öğrencilere izin verildi.

Komiser olmak isteyenlere şok haber daha yeni ortaya çıkarken komiser yardımcısı olmak için Akademi sınavına giremeyen öğrenciler ilgili yargı bölümlerine dava açmışlar. Emniyet Genel Müdürlüğü’nün yedi yıllık komiser yardımcısı ve üstü rütbeli ihtiyacını karşılayacak 2.500 kişilik kadro için yapılan sınav için başvuru sürecine sadece İstanbul, Ankara ve İzmir ilindeki üniversitelerde okuyan öğrencilerin başvurularının kabul edilmesi tam bir ayrımcılık örneği olarak gösterildi. Taraf gazetesinin haberine göre başvuru süresi 17 Ekim'de doldu ancak yapılan itirazlara rağmen İçişleri Bakanlığı diğer illere okuyan öğrencilere bu hakkı tanımadı. Bu durum karşısında diğer illerdeki üniversitelerde okuyan öğrencilerin komiserlik hayali suya düşmüş oldu. Öğrenciler, bu durumu kabul etmeyerek Danıştay'a iptal davası açmışlar.

Öğrenciler Danıştay'a İptal Davası Açtı

Bursa, Sakarya, Balıkesir, Erzurum, Konya ve Gaziantep gibi büyük illerde üniversite okuyan ve polis olmak için gerekli şartları taşıdığı halde Komiserlik sınavına giremeyen öğrenciler Danıştay'a iptal davası açtı. Danıştay’a verilen iptal davası dilekçesinde; Polis akademisi FYO (Fakülte Yüksek Okul) başvuru şartlarım tuttuğu için başvurmak istiyorum. Yalnız son çıkan yönetmelikle FYO'ya başvuru yapabilmek için Ankara, İstanbul, İzmir illerindeki üniversitelerin 3. ve 4. sınıflarındaki lisans öğrencileri başvuru hakkına sahip olmuştur. İlgili yönetmeliğin aynı şartları taşıyan başka illerdeki lisans öğrencilerine de başvuru hakkı tanımadığı için yönetmeliğin durdurulması ya da iptali için bilgi ve gereğini arz ederim. denildi.

Komiser olmak isteyenlere şok haber olan Polis Akademisine 2 bin 500 komiser yardımcısının alımı için yapılan sınava sadece üç büyük ildeki üniversitelerde okuyan öğrencilerin kabul edilmesi üzerine açılan iptal davasında son kararı yargı söyleyecek.

akademiye giriş sınavları akademi haberleri polis akademisi iptal davası polis sınavları iptal davası komiserlik sınavları iptal
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2020 Taltif Tutarları
2020 Taltif Tutarları
Bayan Bekçi Alımı
Bayan Bekçi Alımı