İlişik kesme tarihi

Genel atama döneminde atanan personel için ilişik kesme tarihleri Genel Müdürlükçe belirlenecek

İlişik kesme tarihi
Bu içerik 10813 kez okundu.

Bakanlar Kurulu tarafından Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Atama Ve Yer Değiştirme Yönetmeliği'nde18 Mart 2016 cuma günü yapılan değişiklikle Genel atama döneminde atanan personel için ilişik kesme tarihleri Genel Müdürlükçe belirlenecek. Bu değişiklik ile yapılmak istenen acaba nedir. 2015 yılı genel atama döneminde yaşanan sıkıntılar zaten bu maddenin uygulandığını göstermektedir. Bir çok personel ilişik kesmek için çalıştığı birime gittiğinde ilişiğini kesemedi yada ilişik kesmek istemediği halde ilişiği kesildi.


Batı illeri ve özellikle İstanbul ilindeki Polis Memurları erken ilişik kestiklerinde atandıkları ilde erken göreve başlayacaktır. Erken göreve başlama sonucu Doğu illerinden Batı illerine ataması çıkan Polis Memurları'da ilişik kesebilecektir. Batı illerinden atanan personel gelmedikçe doğu illerinden personel atandıkları illere gidemiyorlar malesef.


Yapılan yönetmelik değişikliği ile genel atama dönemindeki sıkıntıların çözülmesi mi düşünülmüştür yoksa sıkıntılı bir süreç olan atama döneminin daha da karmaşık bir hal alması mı sağlanacaktır. Önümüzdeki 2016 genel atama dönemi bunu gösterecektir. Polis Memurlarının özlük haklarında yaşanan adaletsizliklere bir yenisi daha eklenmemesi ümidiyle.

 

ilişik kesme İlişik kesme tarihi başlama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Utku     6 yıl önce Merhabalar. Şarkta iken görev yerinin değişmesiyle (2 yıllık ilden 4 yıllık ile) diğer gittiğimiz şark ilinde görev süresinin %100ü 2016 Şubat ayında doluyor. Bu durumda atamaya ne zaman tabi olunur? Şubat'ta ilişik kesilebilir mi?
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2020 Taltif Tutarları
2020 Taltif Tutarları
Bayan Bekçi Alımı
Bayan Bekçi Alımı