3. Şark Görevi

Hangi Polis Memurları 3. Şark Görevine Gidebilir.

3. Şark Görevi
Bu içerik 20210 kez okundu.

Daha önceki yazılarımızda bahsettiğimiz gibi bir çok Polis Memuru 2. şark görevine dahi gitmeyeceğini düşünmektedir. 2. şark görevine gönderilen bir çok Polis Memuru ise Mahkemeler aracılığı ile şark görevini iptal ettiriyordu. Ama günümüzde mahkemeler tarafından 2. şark görevini iptal ettirdiği halde tekrar 2. şark görevi gelen Polis Memurlarına rastlıyoruz. Yani artık mahkemelerde çözüm değil.

18.03.2016 cuma günü Resmi gazatede Bakanlar Kurulunun Emniyet Genel Müdürlüğü, atama ve yer değiştirme yönetmeliğindeki 24 üncü maddenin ikinci ve dördüncü fıkralarında yer alan "ikinci kez" ibareleri "birden fazla kez" şeklinde değiştirilmiştir. Bu ibarenin değimesiyle 3. şark ve 4. şarkın önü açılmıştır.

Konumuza gelecek olursak 3. şark görevine hangi polis memurları gidecektir. Bu personel aslında bellidir şöyle açıklayacak olursak bir çok Polis Memuru şark görevinin 2 veya 3 yıl olduğu illerde 2 katı süre kalarak 2. şark hizmetlerini tamamlamış sayılmaktadırlar. Yada 1. şark hizmetini tamamlamış personelden geçici görevlerle gittiği illerdeki sürelerin o illerin zorunlu sürelerinin toplamının %100 ü bulması halinde 2. şark hizmetini tamamlamış sayılacaklardır. Dolayısıyla bu personeller tekrar 2. şarka gitmeyeceği için 3. şarka doğal olarak ilk adaylar bu durumdaki Polis Memurlarıdır.

3. şark görevi 3. şark 3.şark
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2020 Taltif Tutarları
2020 Taltif Tutarları
Bayan Bekçi Alımı
Bayan Bekçi Alımı