17.Dönem POMEM Sonuçları

Sınav sonucunda 4.000 aday Polis Meslek Eğitim Merkezlerine planlanmıştır.

17.Dönem POMEM Sonuçları
Bu içerik 6419 kez okundu.

Emniyet Genel Müdürlüğünce Polis Meslek Eğitim Merkezlerine Özel Harekat branşlı 4 bin erkek polis memuru adayı alımı için yapılan sınav sonuçları açıklandı.

Pomem Adaylarının aldığı en yüksek puandan aşağı doğru başarı sıralaması yapıldı. Sınavı Asil olarak kazanan adaylardan; POMEM'e geçici kaydı sırasında eksik belge getiren, intibak eğitimi için bildirilen günün mesai bitimine kadar başvuruda bulunmayan, intibak eğitimi sırasında kendi isteği ile eğitim merkezinden ayrılan veya ilgili mevzuat gereği POMEM öğrencisi olamayacakları sağlık kurulu raporu ile tespit edilen asil adayların yerine, başarı puan sıralamasına göre yedek adaylar çağırılacaktır.

Emniyet Genel Müdürlüğünün https://www.egm.gov.tr/ internet sitesi ile Polis Akademisi Başkanlığının http://www.pa.edu.tr/ internet sitesinden T.C. kimlik numarası ve  doğum tarihi ve doğrulama kodu girilerek sınav sonuç bilgilerine ulaşılmaktadır. Yapılan bu açıklama, Polis Meslek Eğitim Merkezleri Giriş Yönetmeliği hükümleri uyarınca adaylara tebliğ niteliğinde olup, sınav sonuçları hakkında ayrıca açıklama ve adayların kendilerine yazılı tebligat yapılmayacak. Yedek planlamalara ilişkin sonuçlar da resmi internet sitemizde açıklanacak, yedek olarak planlanan adaylara posta yoluyla veya diğer iletişim araçlarıyla herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır. Bu nedenle sınav sonucunda yedek olarak belirlenen adayların yapılacak yedek planlamalar ile ilgili olarak resmi internet sitemizi takip etmeleri gerekmektedir.

Sınavı Asil olarak kazanan adaylar intibak eğitiminin başlayacağı 15 Mayıs 2016 pazar günü saat:17.00'ye kadar planlandıkları Polis Meslek Eğitim Merkezlerinde kayıt için hazır bulunacaklardır.

 

17.Dönem POMEM Özel Harekat Pomem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2020 Taltif Tutarları
2020 Taltif Tutarları
Bayan Bekçi Alımı
Bayan Bekçi Alımı