Hangi polisler için şark süresi uzadı

Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğine göre

Hangi polisler için şark süresi uzadı
Bu içerik 6908 kez okundu.

Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmelik 17.06.2016 tarihinde resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Yönetmelik içerisinde bulunan ek 3. maddeye göre;

Ek madde3: Bu Yönetmelikte belirtilen il veya ilçelerin hizmet sürelerinin artırılması halinde; yeni hizmet süreleri, değişikliğin yürürlüğe girmesinden önce o yerde göreve başlamış olanlar için uygulanmaz.

Ancak ikinci bölgede bulunduğu birimde birden fazla kez görevine devam etmek isteyenler için yeni alman onay tarihindeki hizmet süresi geçerlidir; herhangi bir nedenle il içerisinde yapılan yer değişikliklerinde, personelin hizmet süresinin hesaplanmasında ilk göreve başladığı tarih, birimler arasında yapılan yer değişikliklerinde ise eski biriminden ilişik kestiği tarih dikkate alınır."

Yönetmelikteki ek 3. maddeye göre 17.06.2016 tarihinden önce şark hizmetine başlamış olanların hizmet sürelerinin uzamayacağı açıkça belirtilmiştir. 17.06.2016 tarihinden sonra şark hizmetine başlamış olanların hizmet süreleri uzayacaktır. Ayrıca 2.şarka kalmayı düşünenler için her koşulda hizmet süreleri uzamıştır.

şark süresi uzatma birleştirme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2020 Taltif Tutarları
2020 Taltif Tutarları
Bayan Bekçi Alımı
Bayan Bekçi Alımı