Atama tercihlerinin yenilenmesi

Emniyet Genel Müdürlüğü genel atama dönemi tercihlerinin yenilenmesi

Atama tercihlerinin yenilenmesi
Bu içerik 8285 kez okundu.

Bilindiği üzere Emniyet Genel Müdürlüğü genel atama tercih döneminde, 2. bölge illerin eski hizmet sürelerine göre tercih yapan adaylar, hizmet sürelerinin değişmesi nedeniyle mağdur olabileceklerdir. Genel atama sonuçlarının açıklanmasını beklerken yapılan yönetmelik değişikliği ile 2. bölge illerin hizmet süreleri uzatılmıştır. Atama Sonuçlarının açıklanması beklenildiği için yeniden tercih yaptırılacağı söylentileri zemin bulamamaktadır. Tekrar tercih yapılması Polis Memurlarının lehine olacaktır ama Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yapılan bir açıklama olmadığı için böyle söylentilere kulak asılmamalıdır.

Örnekle açıklayacak olursak 2.bölge hizmet süresini 2 yılda tamamlama isteğiyle tercih yapan kişi yaptığı tercihlerin hizmet sütelerinin uzatılarak 4 yıl yada 3 yıl olduğunu öğrendi. Böyle bir durumda tercihler tekrarlanırsa yine hizmet süresi 2 yıl olan 17 ilçe arasından tercih yapabilecektir. Aksi takdirde Polis Memurunun yazdığı 2 yıllık tercih 4 yıl olmuş ise planları alt üst olabilir.

İlerleyen günlerde ya genel atama sonuçları açıklanacaktır yada tercihler tekrarlanacaktır. Söylentilere kulak asmayıp yapılacak resmi açıklamaları dikkate almalısınız.

atama tercihi dönemi yenileme yenilenme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2020 Taltif Tutarları
2020 Taltif Tutarları
Bayan Bekçi Alımı
Bayan Bekçi Alımı