Emniyet lojmanlarının güvenlik giderlerini devlet karşılayacak

TSK, MİT Müsteşarlığı ve emniyet güçlerine ait konutlarda kamera, cihaz, sistem, makine ve teçhizatın tedarik, kurulum, işletme, bakım ve onarım ile yenilenme giderleri kamu kurum ve kuruluşlarınca karşılanacak

Emniyet lojmanlarının güvenlik giderlerini devlet karşılayacak
Bu içerik 6187 kez okundu.

Güvenliğin sağlanmasının zaruri olduğu Türk Silahlı Kuvvetler (TSK), Milli İstihbarat Teşkilat (MİT) Müsteşarlığı ve emniyet güçlerine ait konutlarda kamera, cihaz, sistem, makine ve teçhizatın tedarik, kurulum, işletme, bakım ve onarım ile yenilenme giderleri kamu kurum ve kuruluşlarınca karşılanacak.

Kamu Konutları Kanunu kapsamındaki kamu kurum ve kuruluşlarının yurt içinde ve dışında bulunan konutlarıyla ilgili esaslarda değişikliğe gidildi.

Maliye Bakanlığının "Milli Emlak Genel Tebliği'nde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliği" Resmi Gazete'de yayımlanarak, yürürlüğe girdi.

Buna göre konutlarda oturanlarca karşılanacak giderler arasından "güvenliğinin sağlanmasının zaruri olduğu Türk Silahlı Kuvvetleri ve emniyet güçlerine ait konutlarda bulunan çevre emniyeti kamera sisteminin bakım ve onarımı" çıkarıldı.

Kamu kurum ve kuruluşlarınca karşılanacak giderler listesine de güvenliğin sağlanmasının zaruri olduğu Türk Silahlı Kuvvetler, MİT Müsteşarlığı ve emniyet güçlerine ait konutlarda kamera, cihaz, sistem, makine ve teçhizatın tedarik, kurulum, işletme, bakım ve onarım giderleri ile yenilenme giderleri eklendi.

Ayrıca emniyetin sağlanması amacıyla her türlü nizamiye ve ani müdahale kuvveti binası, giriş kapısı, çevre emniyet duvarı, nöbet kulesi ve kulübesi yapım, işletme, bakım ve onarım giderleri de kamu kurum ve kuruluşlarınca karşılanacak.

Anadolu Ajansı

Emniyet lojmanları lojman
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2020 Taltif Tutarları
2020 Taltif Tutarları
Bayan Bekçi Alımı
Bayan Bekçi Alımı