Hakkari ili şark hizmeti

Hakkari Merkez ve Yüksekova, Şemdinli ve Çukurca ilçelerine ait görev süreleri.

Hakkari ili şark hizmeti
Bu içerik 13632 kez okundu.

Şark illerinden biri olan Hakkari'nin zorunlu görev süresi ile ilçelerinin zorunlu görev süreleri aşağıda belirtilmiştir. Hakkari il merkezi ve ilçelerinde görev almak isteyen personelin bilmesi gerekenler ile bu yerleşim yerlerinin durumlarını detaylı olarak açıklamaya çalıştık. Hakkari ilinde Polis Memurları için operasyon tazminatı 2016 yılı için 703 TL civarındadır.

Merkez: Hakkarı il merkezi görev süresi 3 Yıldır. Hakkâri Merkez, Yüksekova, Şemdinli ve Çukurca ilçelerine bağlı 4 Belde, 122 Köy, 368 Mezra, bu yerleşim birimlerinde şehir merkezlerinde 239.455, kırsal kesimde 97.126 toplam 336.581 nüfus bulunmaktadır. Yörenin %87,6 sı dağlık %10,3 ü platoluk %2,1 ovalıktır. Hakkari konumu ve coğrafi yapısı itibariyle pek çok medeniyete ev sahipligi yapmistir. Hakkâri, Med, Pers, Selevkos, Abbâsi, Selçuklu, Moğol, Karakoyunlu, Akkoyunlu ve Osmanlı hâkimiyetini görmüştür. Unesco tarafından dünya mirâsı içine alınmıştır. Ters lalesi ile ünlüdür. Hakkari ili balcılık alanında ülke geneline katkı sağlamaktadır. Ayrıca şehir merkezine yakın mesafede kayak merkezi bulunmaktadır. Hakkari il merkezinde bol miktarda Polis Lojmanı bulunmaktadır. 

Yeni Polis  Lojmanları: Şehir merkezinde, toplam 10 blok ve 100 daireden ibarettir. 2+1 olan daireler kaloriferle ısıtılmaktadır. İçerisinde polis kantini mevcuttur. Alış veriş merkezlerine ve Devlet Hastanesine yakındır.

Eski Polis Lojmanları: Şehir merkezinde, 4 blok ve 40 daireden oluşmaktadır. 2+1 daireler kaloriferle ısıtılmaktadır. Cumhuriyet İlköğretim okulunun sorumluluk alanındadır. Bahçesinde çocuk parkı ve kamelya bulunmaktadır.

80.Yıl Polis Lojmanları: Şehir merkezinde, 2 blok, 20 daireden ibarettir. Daireler 2+1 85 metrekaredir. Jeneratör, su deposu ve kalorifer sistemi mevcuttur. Cumhuriyet İlköğretim okulunun karşısındadır.

Tekser TOKİ Polis Lojmanları: Şehir merkezine 2,5 km uzaklıkta olup, 16 Blok ve 160 daire bulunmaktadır. 3+1 dairelerden oluşan lojmanlar Müdürlüğümüze teslim edildi. Lojmanlarda Çocuk oyun parkı, Polis kantini, Su deposu, jeneratör ve kalorifer sistemi bulunmaktadır.

Kırk Konutlar Polis Lojmanı: Şehir merkezine 2 km uzaklıktadır toplam 1 blok ve değişik sivil kurumlara ait olan blokta toplam 14 daire bulunmaktadır. Isınma sistemi kaloriferlidir, bahçesinde İlköğretim okulu ve çocuk parkı bulunmaktadır.

Çukurca: Çukurca ilçesinin görev süresi 2 Yıldır. Çukurca, Urartu uygarlığı'nın ilk yerleşim yerlerinden biri olarak bilinmektedir. Abbasiler bu küçük yerleşim yerini "mir" adı verilen dini, siyasi askeri şeflikle yönetmişlerdir. Selçuklular döneminde ilçe İmadiye Beyliği'ne bağlanmıştır. Selçuklular'dan sonra Osmanlı döneminde Hakkari Beyliği'ne tabi olmuştur. I. Dünya Savaş'ında Ruslar ve Nasturi'ler Çukurca'yı tahrip etmişlerdir. Musul sorunu ile önem kazanan Çukurca, 1926 yılında Ankara Antlaşması ile Türkiye toprakları içine alınmıştır. 6068 sayılı kanunla 1953 yılında ilçe yapılmıştır. Çukurca, Türkiye-Irak sınırına yakın mesafede olması sebebiyle sık sık saldırılara ve çatışmalara sahne olmaktadır. Çukurca ve çevresinde yılın büyük bölümünde soğuk hava ve dondurucu soğuklar görülürken yazları ise kavurucu sıcaklar hakimdir.

TOKİ Polis Lojmanları: Çukurca ilçe merkezinde bulunmaktadır. 3 Blok ve 48 daireden oluşan lojmanların daireleri 3+1'dir. Su deposu, jeneratör, kalorifer sistemi ve çocuk parkı bulunmaktadır. Ayrıca, Müdüriyet binası bahçesinde 3 Blok ve 32 daireden oluşan eski polis lojmanları da bulunmaktadır. İlçemizde Polisevi bulunmamaktadır. 20 kişilik lokali mevcuttur.

Şemdinli: Şemdinli ilçesinin görev süresi 3 Yıldır. Şemdinli Hakkâri ilinin 3 ilçesinden birisi ve bu ilçenin merkezi olan şehir. Yüksekova'dan 2.110 metre yükseklikteki Haruna Geçiti ile ayrılan ilçe, Zap Suyu'nun bir kolu olan Şemdinli Deresi ve kolları tarafından sulanan bir alandan oluşur. İran ve Kuzey Irak ile sınırdaş olan ilçe, doğal güzellikleri ve tarihi yapılarıyla dikkat çekmektedir.

TOKİ Polis Lojmanları: Şemdinli ilçe merkezinde bulunmaktadır. 4 Blok ve 64 daireden oluşan lojmanların daireleri 3+1 odalardan oluşmaktadır. Su deposu, jeneratör, kalorifer sistemi ve çocuk parkı bulunmaktadır. Ayrıca:Müdüriyet binasının yanında 2 Blok ve 23 daireden oluşan eski polis lojmanları da bulunmaktadır. İlçemizde Polisevi bulunmamaktadır. 20 kişilik polis lokali mevcuttur.

Yüksekova: Yüksekova ilçesi görev süresi 3 Yıldır. Ülkenin güneydoğu ucunda, Türkiye-İran-Irak sınırlarının kesiştiği nokta yakınlarında yer alan ilçe, İran'a açılan(Esendere sınır kapısı) ve ileride Irak'a açılacak sınır kapılarıyla Türkiye'nin stratejik öneme sahip ilçelerinden biridir.

TOKİ Polis Lojmanları: Yüksekova ilçe merkezine 2.5 km uzaklıkta bulunmaktadır. 7 Blok ve 156 daireden oluşan lojmanların daireleri 3+1 odalardan oluşmaktadır. Su deposu, kalorifer sistemi ve çocuk parkı bulunmaktadır. Müdüriyet binasının yanında 4 Blok ve 34 daireden oluşan eski polis lojmanları da bulunmaktadır. İlçemizde Polisevi bulunmamaktadır. 30 kişilik lokali mevcuttur.

Çukurca Şemdinli Yüksekova hakkari hizmet süresi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2020 Taltif Tutarları
2020 Taltif Tutarları
Bayan Bekçi Alımı
Bayan Bekçi Alımı