29000 Personel görevlendirildi

Ülke genelinde yol güzergahlarında gerekli denetimleri yapmak amacıyla yaya veya seyir halinde 29 bin personel görevlendirilmiştir.

29000 Personel görevlendirildi
Bu içerik 3162 kez okundu.

İçişleri Bakanı Efkan Ala, "Tüm sürücülerimizden bayram sevincinin üzüntüye dönüşmemesi için trafik kurallarına hassasiyetle uymalarını, ailelerine ve milletimize elem verecek kazalara mahal vermemelerini istirham ediyorum." ifadelerini kullandı.

Bakan Ala, yayınladığı "Ramazan Bayramı" mesajında, bayramların, millet olarak dayanışma, kaynaşma, birlik ve beraberlik duygularının en üst seviyede yaşandığı, sevgi, dostluk, kardeşlik ve manevi duyguların en üst seviyede hissedildiği müstesna günler olduğunu belirtti.

Bayram sevincinin üzüntüye dönüşmemesi, vatandaşların huzurlu ve güvenli bir şekilde yolculuk yapmalarını sağlamak için bayram tatili süresince trafikle ilgili gerekli tedbirlerin en üst seviyede alındığını bildiren Ala, şunları kaydetti:

"Bu çerçevede ülke genelinde yol güzergahlarında gerekli denetimleri yapmak amacıyla yaya veya seyir halinde 29 bin personel görevlendirilmiştir, trafik kontrolleri artırılmıştır. Kazaların yoğun olduğu güzergah ve noktalarda ilave tedbirler alınmış, buralarda her 10 kilometreye bir resmi veya sivil ekip görevlendirilmiş, 18 ana yol güzergahında helikopterlerle trafik denetimine başlanmış, yollarda radar ve ortalama hız denetimleri ile MOBESE denetimi yoğunlaştırılmış, şehirlerarası otobüslerde yolcu görünümde sivil trafik personeli görevlendirilmiş, 2-10 Temmuz tarihlerinde özel izne bağlı olan araçların karayoluna çıkmalarına müsaade edilmemiş, halkın yoğun olduğu yerlerde tedbirler artırılmıştır."

Trafik kurallarına uyma konusunda vatandaşın duyarlılığını en üst seviyeye çıkartmak amacıyla yol güzergahlarındaki dinlenme tesisi, terminal ve akaryakıt istasyonu gibi yerlere afişler asıldığını ve el broşürleri dağıtıldığını aktaran Bakan Ala, bayram tatillerinde meydana gelen trafik kazalarının büyük oranda sürücülerin hız ve hatalı sollama gibi kural ihlallerinden ve yeterince dinlenmeden yola devam etmelerinden kaynaklandığını vurguladı.

Bakan Ala, "Tüm sürücülerimizden bayram sevincinin üzüntüye dönüşmemesi için trafik kurallarına hassasiyetle uymalarını, ailelerine ve milletimize elem verecek kazalara mahal vermemelerini istirham ediyorum. Ramazan Bayramı'nın ülkemiz ve İslam dünyası için sevinçlere vesile olmasını, tüm insanlığa huzur getirmesini diliyorum. Bu vesileyle vatandaşlarımızın, şehit ailelerimiz ile gazilerimizin ve bakanlığımızın her kademesinde görev yapan personelimizin bayramını tebrik ediyor, aileleriyle birlikte sağlık ve mutluluk içinde bir bayram geçirmelerini diliyorum." ifadelerini kullandı.

Anadolu Ajansı

bayram güvenliği ek görev
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2020 Taltif Tutarları
2020 Taltif Tutarları
Bayan Bekçi Alımı
Bayan Bekçi Alımı