Emniyet Genel Müdüründen teşekkür mesajı

Emniyet Genel Müdürümüz M. Celalettin Lekesiz’in teşekkür mesajı

Emniyet Genel Müdüründen teşekkür mesajı
Bu içerik 2378 kez okundu.

“171 yıllık köklü geçmişinin beraberinde getirdiği tecrübe ve donanım ile Teşkilatımız, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini korumak gibi kutsal bir vazifeyi ifa etmekte olmanın zorluğuna karşın, tüm sorumluluk ve görevlerini demokratik hukuk kuralları içerisinde yerine getirmektedir.

Emniyet Mensuplarımızın almış oldukları mesleki disiplinden taviz vermeden ve yalnızca devletin meşru sivil otoritesinin emrinde bu ulvi vazifeyi yerine getirmesi, hem yüce milletimizin hem de devletimizin her kademesinin takdirine mazhar olmuştur.

İşte bu üstün görev anlayışıyla, paralel çete unsurlarının demokrasimize, cumhuriyetimize ve  milletimizin birlik ve beraberliğine yönelik 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirmek istedikleri darbe girişimi; başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız olmak üzere Hükümetimizin dirayeti, siyaset kurumu temsilcilerinin karşıt tavrı, ​polisimizin disiplin, hiyerarşik düzen ve itaat içerisinde hukuka bağlı olarak olağanüstü gayret, çaba ve çalışmaları ile​ milletimizin desteği sayesinde engellenmiştir. Şunu gururla ifade etmek isterim ki göstermiş olduğunuz bu kahramanca mücadele tarihimizin altın sayfalarındaki yerini alarak sizden sonraki nesillere ilham kaynağı olacaktır.

Bu vesileyle, 15 Temmuz 2016 tarihindeki darbe girişimine karşı alnının akıyla, desteğini her zaman yanında hissettiği milletimize layık bir şekilde üzerine düşen görevi yerine getiren Teşkilatımızın her kademesindeki mensubuna teşekkür ederim.

Desteğini her zaman yanımızda hissettiğimiz ve paralel çetenin darbe teşebbüsünde bulunduğu 15 Temmuz 2016 gecesinde meydanlara çıkarak, bu onurlu mücadelede hukuktan, meşru otoriteden ve demokrasiden yana irade ortaya koyan, polisimize ülke genelindeki çalışmalarında yardımcı olan aziz Türk Milletine şükranlarımı sunar, sarsılmaz bir inançla canını ortaya koyan şehitlerimize Allahtan rahmet, gazilerimize acil şifalar dilerim.”

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Emniyet Genel Müdürü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2020 Taltif Tutarları
2020 Taltif Tutarları
Bayan Bekçi Alımı
Bayan Bekçi Alımı