Taltifler ne zaman yatacak

Emniyet Genel Müdürlüğü Personeli ne zaman taltif alacak

Taltifler ne zaman yatacak
Bu içerik 76464 kez okundu.

18 Ocak 2016 tarihinde bazı basın yayın organlarında yer alan “Görevlerinde üstün başarı gösteren polislere verilen taltiflere sınırlama getirildiği” iddiaları üzerine Emniyet Genel Müdürlüğü açıklama yapmıştır.

İçişleri Bakanlığının 16 Kasım 2015 tarih ve 27 nolu genelgesiyle, 3201 sayılı Emniyet Teşkilatı Kanunu kapsamında verilen taltiflere yönelik herhangi bir kısıtlama getirilmeyip, bilakis taltif dışında, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 122’nci maddesinde düzenlenen başarı/üstün başarı belgesi ve para ödülü şeklinde ödüllendirmenin de bulunduğu birimlere hatırlatılarak personelin daha fazla motive edilmesi amaçlanmıştır.

Medyada çıkan polislerin ödüllendirileceğine dair haberler Polis Memurlarını beklentiye sokmuştur. Bir çok sitede Polis Memurlarına 16 - 20 - 24 adet maaş taltifi verileceğine dair söylentiler bulunmaktadır. Bu söylentilerin gerçeklik payı bulunmayıp, taltifin verileceğine dair resmi bir açıklama bulunmamaktadır.

Polis Memurlarının taltif ödemelerinin her zamanki gibi önce kurum ağı olan polnet sisteminde açıklanması gerekmektedir. Resmi olmayan açıklamalara, sözlere ve yazılara itibar edilmemelidir.

 

taltif ödemesi taltif yattı taltif ödendi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Sülo     6 yıl önce Memurun hayrına bi cacık olmaz
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2020 Taltif Tutarları
2020 Taltif Tutarları
Bayan Bekçi Alımı
Bayan Bekçi Alımı