Lise mezunu bayanlar sınavsız polis olabilirmi

671 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede belirtilen lise mezunlarına sınavsız Polis Özel Harekat olma imkanı bayanlar için geçerlimi.

Lise mezunu bayanlar sınavsız polis olabilirmi
Bu içerik 28968 kez okundu.

Sitemize yoğun olarak sınavsız olarak alınacak Özel Harekat Polisi başvurusu hakkında sorular gelmektedir. Bayan adayların başvurup başvuramayacağı en çok sorulan soru olmuştur. 671 sayılı Kanun Hükmünde Kararname'de bayan adaylardan bahsetmemiştir. Erkek adaylar için gerekli şartlar belirtilmiştir. Bayan adaylar için aşağıda belirtmiş olduğumuz şartlardan sadece 2.madde geçersizdir. Resmi ilanda bayan aday alınıp alınmayacağı açıkca belirtileceğinden ilan açıklanıncaya kadar bayan adaylar başvuramaz demek yanlış olur. İlan açıklandığında sitemizden paylaşacağız.

Erkek adaylar için aranacak bazı şartlar; 

1- 28 yaşından gün almamış olmak

2- Terhis tarihinden itibaren 36 (3yıl) aydan fazla süre geçmemiş olmak.

3- En az lise veya dengi okul mezunlarından askerlik hizmetini tamamlamış olmak.

4- Kamu Personel Seçme şartı olmaksızın, fiziki yeterlilik ve mülakat sınavlarından başarılı olmak.

 

 

Lise mezunu sınavsız polis bayan polis kadın polis
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
öznur     5 yıl önce merhabalar. ben pöh olmak istiyorum bunun için ayrıntılı bilgiyi nereden alabilirim yardımcı olur musunuz bu sene tekrar ygs deniycem 19 yaşındayım üni okuyorum ama pöh olmak istiyorum neler yapabilirim lütfen yardım edin :(
Kübra hopac     5 yıl önce Merhaba ben acık ogretim lise ögrencısıyım lisem bitınce polislik sınavlarına grmek istıyorum mümkünmü sizce.
Hatice     6 yıl önce 28 yaşında bayanim başvuru yapabilirmiyim
Zeliha Küçük     6 yıl önce bizlere alım yapılacagına dair umut verildi lakin alım yapılmadı.zor oldugunu biliyoruz herşeyi göze aldık.alım yapılmasını istiyoruz.lütfen bizlere de şans verin.bu konu ile ilgili VİMER ve CİMERE yazın ve 150 yi arayıp isteklerinizi söyleyin arkadaşlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2020 Taltif Tutarları
2020 Taltif Tutarları
Bayan Bekçi Alımı
Bayan Bekçi Alımı