Sağlık Kurulu Raporuna İtiraz

Çarşı ve mahalle bekçisinin sağlık kurulu raporuna itiraz hakkı

Sağlık Kurulu Raporuna İtiraz
Bu içerik 24274 kez okundu.

Tam teşekküllü hastaneler, giriş raporlarını Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğine (3 Ocak 2018 Güncel Haline) uygun olarak düzenler ve bu raporlarda aday, mevcut sağlık durumu ile değerlendirilir.

Tedavi veya operasyonla düzelebilen patolojilerin, adaylıktan önce düzeltilmiş olması gerekmektedir. Bu tür tedavi ve operasyonlar için muayene tarihinden sonra hiçbir şekilde süre verilemez.

Çarşı ve Mahalle Bekçisi adaylarından sağlık kurulu raporu sonucunda haklarında "Bekçi Olamaz" kararı verilenlerin itiraz hakkı bulunmaktadır. İtirazların Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğine uygun ve itirazda; tedavi veya operasyonla düzelebilen patolojilerin, adaylıktan önce düzeltilmiş olması gerektiğine dikkat edilmelidir.

Sağlık kurulu raporları, ildeki eğitim şube müdürlüğüne teslim ediliyor. Bu raporlar, illerdeki eğitim şube müdürlüklerince Sağlık Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda gerekli işlemler yapılmak üzere Emniyet Genel Müdürlüğü Sağlık İşleri Daire Başkanlığına gönderilir.

İtiraz dilekçelerinde muhattap Emniyet Genel Müdürlüğü Sağlık İşleri Daire Başkanlığıdır. Hastane, giriş raporlarını Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğine (3 Ocak 2018 Güncel Haline) uygun olarak düzenlediğinden itirazınız bahse konu yönetmeliğe uygun olmalıdır.

Youtube Kanalı

 

itiraz sağlık kurulu rapor hak hastene
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
burak     2 yıl önce merhabalar asil olarak kazandık bizi hastaneye sevk ettiler ve 2 bölumden elendik heyet çmb olamaz kararı verdi hemen itiraz ettik itirazımız uzerine bizi baska hastaneye sevk ettiler ve ordan 2 bölumden çmb olur kararı aldık şimdi bizi başka hastaneye yollayacaklarmı yoksa 2. hastanenin kararı ile atanacakmıyız teşekkur ederiz.
Enes     2 yıl önce Merhaba; bekçilik için 20 alim var. Ben 1. Yedeğim. 7 kişi 2. Hastaneye sevk oldu bana sıra gelirmi sizce?
Aziz     2 yıl önce 2 hastaneden kulak testinden geçemedim 3. Hastaneye girebilirmiyim yoksa elenirmişim?
Arass     2 yıl önce Hakem hastahanesinin verdiği karar kesinlik taşır diye bir ibare de bulunuyor
Arass     2 yıl önce Kolay gelsin ilk hastahaneden kardiyoloji bölümünden %60romatizmal mitral kapak kalp yetmezliği yok teşhisi koyuldu bekçi olabilir diye heyet karar verdi Ankara beni başka bir hastaneye sevkimi yaptı 2 hastahane bu bulgunun yanlış olduğuna karar verdi ve sağlam raporuyla kuruldan geçti sonuç ne olur acaba
Uğur     2 yıl önce Kardeşim kolay gelsin.ben genel sağlıkta noroloji hariç bölümlerin hepsinden sağlam aldım.sadece noroloji doktoru heyecandan dolayı elim titrediği için tremor yazdı elendim.itiraz dilekçemi verdim.benim sormak istediğim itiraz sonucunda hakem hastanede sadece noroloji bölümü mü muayene edecek yoksa tekrar kan,idrar vermem gerekecek mi ?
Bekçi     2 yıl önce Cildiye bölümüne 4x02 skar (kurulda görülecek) yazıldı ve kurula girdiğimde heyet geçtin hayırlı olsun dedi bi sıkıntı cıkarmı
Mehmet     2 yıl önce İyi günler ben bekçilik için sağlık mülakatında B 3 b den dolayı yani kalp ritim bozukluğundan dolayı olumsuz sonuçlandı ve başka bir hastaneye kendi merakımdan gittim tekrar test yaptırdım ve sağlam çıktı bugun beni arayıp bekçi olmazsınız kaldin dediler buna itiraz edecegimde nasıl ederim bilmiyorum. İtirazı hemen yarın yapsam olur mu yoksa beklemem mi gerekiyor belirli bir tarihi var mı? Bide itiraz ettikten sonra nezaman tekrar muayene olmak için gönderecekler bubsure nekadar olur ?
Enes Çetin     2 yıl önce Şimdi şöyle açıklayayım beni emniyete çağırıp heyet senin hakkında anksiyete bozukluğu sebebiyle öğrenci olamaz kararı verdi denildi. Ben de itiraz dilekçesi ile hakem hastaneye sevk istedim. Beni hiç sevk etmeme ihtimalleri de varmış galiba bundan sonra sevk ederlerse veya etmezlerse ne yapmam gerekir. Sizi de yordum kusura bakmayın hakkınızı helal edin.
Enes Çetin     2 yıl önce Hakem hasta olur verirse bile elenme ihtimalim var yani
Enes Çetin     2 yıl önce Nasıl yani hocam anlayamadım. Ben şimdi itiraz sonucu hakem hastaneden olumlu rapor alırsam direk kabul etmeyecekler mi bir de üstüne dava açmak mı gerekiyor
Güvenlik Güçleri Davanın açılabilmesi için haklı olmanız gerekir. Haklı olabilmeniz için Hakem hastanenin verdiği olumlu karara rağmen elediler şeklinde dava açabilirsin. Hakem hastanenin olumlu kararına göre elenip elenmeyeceğinizi Ankara bilir.
Enes Çetin     2 yıl önce Ben itiraz ettim hakem hasteneye sevk istedim. Kabul olmazsa dava açmayı düşünüyorum bilgi almak istedim teşekkür ediyorum.
Güvenlik Güçleri İlgili yönetmeliğe göre yapılan işlemler doğru ise davalık bir durum yok. Sizi sevk ederler ve herhangi bir yerden olur kararı alırsanız o zaman dava açabilirsiniz. Dava konunuz başka doktor veya heyet olumlu verdi olacaktır.
ilker kardesim nasıl itiraz ettin bastan anlatırmısın lütfen
SELİM KURT     2 yıl önce Merhaba kolay gelsin . Benim sorum şudur tüm bölümlerden tam sağlam aldım ama 3 yıl öncesi 1 kutu ilaçdan dolayı ki o psikiyatri muayeneside genel muayene yani tanı koyumamış e nabızdan kontrol ettim.Yalnız psikiyatri doktoru mmı testi yaptı.Testin sağlam çıktığını ve 2 yıl dan önce ilaç kullanımı görüldüğü için hali hazırda sağlam yazdı bu bir sorun olurmu ?
Polis Sonuç olarak ilgili kısıma sağlam yazıldı ve başka bir şeyler yazılmadıysa sorun olmaz gibi. Ankara sistemden sorun olacak bir şey görürse müdahil olabilir.
Enes Çetin     2 yıl önce Benim rahatsızlığım yok sadece babamın hastalığından dolayı çok zor günler geçirdim çok hafif ilaç kullandım bunu da doktora belirttim ama yine de tanı yazdı. Yani benim normal insandan herhangi bir farkım yok itirazım buna o yüzden sordum
Güvenlik Güçleri itiraz ettiniz mi?
Enes Çetin     2 yıl önce Hocam bekçilik için psikiyatri hariç her şeyden sağlam aldım ama psikiyatri ilaç kullandım diye geçirilmiş anksiyete bozukluğu tanısı koydu ve bana bekçi olamaz kararı verildi heyet tarafından. Sizce dava açsam kazanır mıyım.
Güvenlik Güçleri Rahatsızlığınız gerçekten mevcut ise bu mesleği seçmemelisiniz. Sistemde kayıtlı ise rahatsızlığınız itiraz etseniz de sistemde görünecektir. Kazanamayacağınız davayı açmayınız. Yönetmeliğe göre hak ediyorsanız dava açmalısınız. Sizin durumunuz Yönetmeliğe göre bekçiliğe engeldir.
Murat     2 yıl önce D2 C dilimi psikiyatri okb sebebiyle olumsuz yanı bekçi olamaz kararı yazdı (20 ay önce okb sebebiyle) itiraz dilekçesi verdim sağlam raporu aldım başka hekimden Ankara hakem hastaneye gönderir mı? Yoksa ekerler mı ne yapmalıyım yardımcı olursanız çok sevinirim?
Güvenlik Güçleri İtirazınızı kabul edip hakem hastaneye göndermeleri enteresan. Siz itirazı tedavisini gördüğünüz rahatsızlığın sizde olmadığı belirtmişsiniz ve kabul görmüş. Bu rahatsızlığı geçirdiyseniz Ankara'ya çağrılmanız muhtemel. Yönetmelik çok açık.
Ahmet     2 yıl önce Selam idrarda kan oranı fazla cıktı ama doktor hiç bir rahatsızlığım olmadığı için sağlam yazdı. Ankara’da oranlara bakıyorlarmı yoksa sıkıntı olurmu
Güvenlik Güçleri Ankara'ya sadece Emniyete verilen rapor gider. Raporunuz üzerinde her şey eksiksiz ve olumlu ise sıkıntı çıkmaz.
Ahmet     2 yıl önce Kulak değerleri Sol 23 dB Sağ 29 dB bekçi olabilir miyim
Güvenlik Güçleri E.T.S.Ş.Y. ne göre 20 dB ve altı olmalıdır. Bu değerlerle olamazsınız.
Gökhan     2 yıl önce Merhaba admin benim karaciğerimde 2.3cm hemanjion çıktı. Yönetmelikde iste 2cm ve altında olması lazım yazıyor bundan dolayo elediler itiraz edicem. Sonuç aynı olacak eminim ama mahkeme açsam kazanma sansım var mı sence ?
Güvenlik Güçleri Şartlarınız tutmuyorsa mahkeme ile uğraşmayın. Allah başka rahatsızlık vermesin.
Ahmet     2 yıl önce Psikiyatri doktoru bekçi olamaz yazmış. Eğitim şubeye itiraz dilekçesi verdim. Rapor ile birlikte EGM ye gönderildi. Bana sonuç bildirilir mi? Hakem hastaneye sevk olur mu? Yoksa dava mı açmam gerekiyor?
Güvenlik Güçleri Doktor kafasına göre mi yazdı yoksa dayanağı mı vardı. Zaten itiraz etmişsiniz itirazınız incelenir aynı karar çıkarsa mahkeme ile uğraşmayın.
Ahmet     2 yıl önce Kolay gelsin itirazdan sonuclanmayanlar olduğunda eğitim başlarsa yedekler çağrılıyor mu yoksa itirazda sonuçları çıkmayanlar bekleniyor mu yarimci olurmusunuz
Güvenlik Güçleri Acele etmeyin. İtirazları sonuçlandırırlar. Gerekirse eğitimi geç başlatırlar.
İbrahimmm     2 yıl önce Selam tsh değerim 2.08 çıktı 0.44 ile 4.40 arasında olması gerekiyor sağlam normal yazdı doktor doldurması gerekn sadece tsh değerine mi bakıyorlar yoksa test sonucunun içeriğine de serbest t3 ve t4 de bakıyorlar mı Ankara da serbest t4 1.72 olması gerekirken 1. 76 çıktı sorun olur mu Ankara da ama doktor normal sağlam yazmış sonuç ne olur
Güvenlik Güçleri Eksik anlatmışsınız.Ankara'ya test sonuçları gitmez. Sadece raporunuz gider. Sizin raporunuzda sıkıntı çıkmış ve itiraz etmişsiniz. Sizi Ankara'ya çağırmışlar ve orada da başka değeriniz yüksek çıkmış ve bu halde doktor sağlam yazmış. Sonuçta doktor sağlam yazmış ise şimdiden hayırlı olsun.
Halit     2 yıl önce Hocam merhabalar ben bekçiliği asil olarak kazandım sağlık raporunda TSH 22 çıktı b dilimi diyip elediler Ankara Sağlık daire danışman hastaneye sevk etti oradaki hastanede TSH 14 çıktı ilk kan tahlilinde T4 seviyesi referans aralığı altındayken son tahlilde referans aralığı içerisinde çıktı ama doktor yine b dilimi dedi TSH yüksekliği sebebiyle. Değerlerim düşme egiliminde. Sizce sağlık daire beni Ankara ya çağırır mi yoksa kendileri hakem hastaneye mi sevk eder
Güvenlik Güçleri Geçmiş olsun öncelikle. Doktorlar değerlerin ne anlam ifade ettiğini anlayabilirler. Değerleriniz normal olsa bile totalde bir hastalığa yada teşhise karar verilebiliyorsa (kafasına göre değil değerlere göre) o karar raporunuza yazılır. İlk doktor da ikinci doktor da b dilimine karar veriyor ise Ankara bunu işleme almalı. Ankara'nın son kararını bekleyiniz.
Kadir     2 yıl önce Merhaba itirazın ne gibi bir zaman dilimi var eger itirazdan olumlu sonuç aldıktan sonra egitime mi direk yolluyorlar yoksa bir sonraki alımdaki egitime mi katılış yapıcaz bilgi verirmisiniz.
Güvenlik Güçleri İtirazınız değerlendirilir. Olumlu sonuçlanması için hakem hastane yada Ankara'ya çağırırlarsa olumlu almanız gerekecektir. Bu süreç ilk etapta sorunsuz olanlarla aranızda 2-3 hafta fark yaratacaktır. Her şey olumlu olursa eğitime yetişirsiniz.
Gokhan kayali     2 yıl önce Sag bobrekte 4 mm tas var itiraz etmistim ikinci heyete girecem doktor 8/b/3/a yazdi sonuc ne olir ve tekrar itiraz etme hakkim varmi
Güvenlik Güçleri E.T.S.Ş.Y. b dilimi yazmış doktor bekçiliğe engeldir.
Murat     2 yıl önce .T.S.Ş.Y. 11-B-2-c'ye göre "Obsesif kompulsif ve ilişkili bozukluklar" B dilimi içinde yer aldığı açıktır yani olumlu mu? Sonuçta farklı bir hekimden sağlam raporu aldım
Güvenlik Güçleri Doğrusu hekimin yönetmeliğe bakıp B dilimi içinde yer aldığını belirtmesi. Bekçi olabilmeniz için A diliminde yer almanız gerekmektedir.
Murat     2 yıl önce E.T.S.Ş.Y. 11-B-2-c'ye göre "Obsesif kompulsif ve ilişkili bozukluklar" B dilimi içinde yer aldığı açıktır demişsiniz yani olumlumu gelir?
Güvenlik Güçleri Doğrusu hekimin yönetmeliğe bakıp B dilimi içinde yer aldığını belirtmesi. Bekçi olabilmeniz için A diliminde yer almanız gerekmektedir.
Serhat     2 yıl önce Merhaba benim açlık kan şekerim ilkinde 115 çıktı ikincisinde 106 3. İse 105 çıktı doktor sonra şeker yükleme testi yaparak tokluk kan şekerime baktı tokluk kan degerlerim ise normal çıktı ve bu hastane bana şeker hastası teşhisi koyup bekçi olamaz kararına varmıştır ben de itiraz ettim itirazımdan sonuç çıkarmı ve ne gibi bir süreç işliyor.
Güvenlik Güçleri Beyanınıza göre en son yapılan test sonuçları normal çıktı ve hastane normal çıkmasına rağmen şeker hastası olmamanıza rağmen sizi böyle değerlendirip eledi. Çok karşılaşılan bir durum değil.Hastane hakkında yasal işlem başlatın. Eğer hastane haklıysa şeker tedavisine başlayın. Geçmiş olsun. İtiraz dilekçeniz Ankara'ya ulaşır orası değerlendirir. İster direk eler ister Ankara'ya çağırır ister hakem hastaneye sevk eder durumunuza göre karar verilir.
Yavuz     2 yıl önce Sağlık raporu aşamasında tek böbrek olduğumu öğrendim bütün değerler normal ben bu şekilde 15 ay askerlik yaptım buna istinaden mahkemeye başvurmak istiyorum o halde askerlik yaptıysam şuan da yapmak istiyorum
Güvenlik Güçleri Doktorlar kafasına göre karar veremezler. Kararı yönetmeliğe göre vermek zorundalar. E.T.S.Ş.Y. 8-A-3-a ya göre "Bir veya iki böbreğin anatomik olarak eksikliği, parsiyel nefrektomisi, total nefrektomisi veya konjenital yokluğu öğrenciliğe engeldir." durumunuz bu maddeye uygunsa bekçi olamaz kararı doğrudur.
Murat     2 yıl önce Merhaba ben 20 ay önce okb tedavisi gördüm fakat bütün hekimlerden sağlam raporu aldım psikiyatri olumsuz yazdı başka bir hekimden sağlam raporu aldım durumum nolur Ankara'dan olumsuz mu gelir ? Yardımcı olursanız sevinirim
Güvenlik Güçleri E.T.S.Ş.Y. 11-B-2-c'ye göre "Obsesif kompulsif ve ilişkili bozukluklar" B dilimi içinde yer aldığı açıktır.
Murat     2 yıl önce Merhaba ben 20 ay önce okb tedavisi gördüm fakat bütün hekimlerden sağlam raporu aldım psikiyatri olumsuz yazdı başka bir hekimden sağlam raporu aldım durumum nolur Ankara'dan olumsuz mu gelir? Birisi yardımcı olabilir mi? Bu benim geleceğim
Güvenlik Güçleri E.T.S.Ş.Y. 11-B-2-c'ye göre "Obsesif kompulsif ve ilişkili bozukluklar" B dilimi içinde yer aldığı açıktır.
Sabri     2 yıl önce Merhaba Kolay Gelsin Üstad Ben sağlık kurulu raporuna girdim hepsini geçtim tek sıkıntım boy kilo endeksi 4 kilom fazla diye olumsuz yazıldı acaba direk elerler mi? Yoksa tekrar çağırırlar mı? Yoksa ben mi itiraz edeceğim şimdiden teşekkürler
Güvenlik Güçleri Sağlık Kurulu kararı Bekçi olamaz şeklinde Ankara!ya ulaşır ve siz itiraz etmemişseniz. Bekçi olamazsınız. Sizi elerler.İtiraz etmediyseniz derhal ediniz bu süre zarfında 4 kilo fazlanız yok olmalı. Zaten yok ise problem yok.
ibrahim tepe     2 yıl önce bekçiliği asıl olarak kazandım fakat işitme değerlerim sağ 10 sol 18 çıktı yönetmeliğe göre kurtarıyor fakat kulak zarında delik çıktı bende 15 gün önce endoskopik yöntem kulak zarı ameliyatı oldum iyileşme süresi 1 ay raporum pazartesi ankaraya gidiyor ben itiraz dilekçeme ilgili maddeyi yazdım bu ameliyat olunduğunda delik kapanmışsa sağlam kabul edilir maddesi var ankaradan üst hastaneye sevk etmeme ihtimalleri var mı sizce ?
İsimsizler     2 yıl önce Merhaba bekçilik sınavını asıl olarak kazandım bütün bölümleri geçtim ama boy kilo endeksinde 4 kilo fazla yazdı elbiselerle tartıldık biz daha bişey anlamadan sonuçlar Ankara'ya gönderildi şimdi acaba beni hakem heyetine çağırırlar mı? Yoksa ordan olumsuz olunca itiraz hakkım olacak mı? Lütfen çok önemli
Güvenlik Güçleri Sağlık Kurulu kararı Bekçi olamaz şeklinde Ankara!ya ulaşır ve siz itiraz etmemişseniz. Bekçi olamazsınız. Sizi elerler.İtiraz etmediyseniz derhal ediniz bu süre zarfında 4 kilo fazlanız yok olmalı. Zaten yok ise problem yok.
Emre     2 yıl önce Asil olarak kazandım saglık kurulun da pelvik eptopik bobrek gerekcesıyle elendım 4 yıl uzman cavusluk yaptım mahkemeye versem bir sonuc alabilir mıyım
Güvenlik Güçleri E.T.S.Ş.Y 8-A-3-b 'ye göre "Ektopik Böbrek" öğrenciliğe engeldir. Sağlık kurulu size sağlam Bekçi olabilir kararı vermediyse itiraz yada Mahkemede bir hak elde etmeniz zor.
Mehmet     2 yıl önce Selamlar admin . Kendi ilimizden komple sağlam ve normal alırsak Ankara gene de geçmişe yönelik araştırmaya tabii tutar mı ilaç tanı vs.
Güvenlik Güçleri Ankara'nın elinde sizin geçmiş sağlık durumunuza ait veri varsa (bu veriyi size sağlam yazan doktor da görmektedir. Bir sıkıntı görülüyorsa sağlam yazmaz) diyelim ki sıkıntı varken sağlam yazdı Ankara sizi hakem hastaneye sevk edebilir. Ama düşük bir olasılık.
Büşra     2 yıl önce Merhaba Eşimin sağlık raporunda Ortopedi bölümü sonuç kısmına RA yazdı Karar bölümüne 9A 1E yazdı. Sorduğumuz da kurul için bir eleme unsuru değil dedi bel açıklığı olduğunu söyledi sizce elenir mi ?
Güvenlik Güçleri E.T.S.Ş.Y.'de 9-A-1-e diye madde yoktur. 1. fıkrada madde yoktur. 4. fıkrada e maddesi vardır ve öğrenciliğe engeldir.
Mehmet ulu     2 yıl önce Merhaba.Bekcilik sınavını asil kazandim yalnız sağlık raporunda psikiyatri doktoru 18 ay önce alipta kullanmadığım bir ilaçtan dolayı geçirilmiş ruhsal bozukluk yazip b dilimi 2a yazdı.2 gün önce dosyamı emniyete teslim ettim ve itiraz dilekçe mi yazdım.Sizce Ankara hakem hastaneye sevk edermi yoksa direkt olumsuz mu verir?Birde bu işlemler ne kadar sürer? Şimdiden teşekkürler
Güvenlik Güçleri E.T.S.Ş.Y. "11-B-2-a" 'ya göre Bekçi Olamaz kararı verilmiş kurul tarafından anladığım kadarıyla. Doktor bu rahatsızlığınızı sistemden görebiliyorsa Ankara Sağlık Daire Başkanlığı da görebilir diye düşünmekteyim. Raporların Ankara'ya gidip sonuçlanma süresi 1 ayı bulabiliyor.
adana     2 yıl önce admin açlık kanserleri 113 çıktı doktor sağlam yazdı ankaradan sorun çıkar mi
Güvenlik Güçleri Tüm değerlerinizi rapora olması gereken sınırlar içerisinde yazdırmaya çalışınız. Raporunuz Ankara'ya ulaştıysa tekrar kan testi için hastaneye çağrılmanız veya hakem hastaneye gönderilmeniz mümkündür. Kan değerinizin düşük çıkması için spro yapıyor olmanız ve aç olmanız gerekmektedir. Bu süreç içinde spora devam.
Sevgi Yavuz     2 yıl önce Kardeşim bekçilik sınavını asıl olarak kazandı. Göz derecesi yüksek olduğu için göz doktoru lazer olursa tekrar muayene edeceğini söyledi. Bizde lazer yaptırdık ve üzerinden bir hafta geçti tekrar kontrole gittik. Henüz yeni olduğu için haliyle değerleri tam düzelmedi. Doktor şuanki değerleri yazarak raporunu düzenledi. Bu durumda heyet lazer olmasına rağmen olumsuz rapor verirmi. Verirse itiraz şansımız varmı. Var ise itiraz süremiz nedir.Çünkü birkaç ay içinde değerlerin normale döneceği
Güvenlik Güçleri Heyet rapordaki değerlere göre karar verir. Rapora göz doktoru ne değer yazdıysa o değerler üzerinden bekçi olur yada olamaz kararı verilir. Bekçi olamaz kararı verilirse hemen itiraz edebilirsiniz.(etmelisiniz.)
İbrahimmm     2 yıl önce Kolay gelsin ben sağlık raporundan tremor nedeniyle olumsuz aldım ve hemen itiraz dilekçe mi verdim bana ankaradan geri dönüş olur mu ve olursa tekrar başka bir rapor almamı mi isterler yoksa direk ele diniz diye bilgi mi verirler
Güvenlik Güçleri E.T.S.Ş.Y. 10-A-1 "Hareket bozuklukları (tremorlar ve diğerleri) öğrenciliğe engeldir" şeklindedir. İtirazınız sonucunda aynı il içinde başka hastaneye sevk edilebilir veya Ankara'ya çağrılabilir siniz. Ankara yönetmeliğe göre direk kararda verebilir.
Harun     2 yıl önce Merhaba asil olarak kazandım fakat sağlık raporunda dahiliye bölümünde kan değerim düşük çıktı trombosit değeri fakat doktor viral enfeksiyonun var bu yüzden düşük çıkmış dedi en az 150 bin olması lazım Benim 136 bin çıktı raporuma öğrenci olmasına engeldir yazıldı bu duruma itiraz etmek istiyorum edebilirmiyim hastane heyet kararı sonrası hemen itiraz edebiliyomuyuz ve o hastaneyemi itiraz ediyoruz nasıl oluyor yardımcı olurmusunuz
Güvenlik Güçleri İtiraz dilekçenizi emniyet birimine veriniz. Sağlık Kurulu Raporunuz ile birlikte Ankara'ya gönderilsin. Sağlık İşleri Daire Başkanlığı itirazınızı uygun görürse hakem hastaneye çağırabilir.
Vedat     2 yıl önce Aynen asd ile kapatılacak tsk ederim bunu söyleyeçeğim
Güvenlik Güçleri Mevcut Yönetmeliğin ilgili kısımlarını ilgililere gösterirseniz işiniz kolaylaşır. Başka bir sağlık probleminiz yok ise Çarşı ve Mahalle bekçisi olarak kısa bir süre içinde göreve başlarsınız.
Vedat     2 yıl önce Emniyet sağlık yönetmenligine göre kapatılırsa kabul oluyor yazıyor saglık kuruluda maddeye bakarak bunu söyledı ve anjıo yöntemiyle amalıyata gün verildi buna göre kalp diye problem yaparlarmı
Güvenlik Güçleri Kurul ise bu maddeye göre "Bekçi Olur" şeklinde onaylarsa.(beyanınıza göre onaylanması lazım) Şimdiden hayırlı olsun diyelim.
Güvenlik Güçleri E.T.S.Ş.Y. 3-A-2'de Endovasküler yolla, katater tekniği ile başarılı şekilde düzeltilmiş, anatomik ve fonksiyonel olarak tam ve sağlam (ejeksiyon fraksiyonu>%50 ve efor testinde fonksiyonel kapasitesi "semptomsuz" olarak değerlendirilen, pulmoner hiper tansiyonu olmayan) olacak şekilde kapatılmış ASD ve aynı şartları sağlayacak şekilde kapatılmış VSD sağlam kabul edilir. Doktor kendi kısmına E.T.S.Ş.Y. 3-A-2 'ya göre sağlam yazsın.
Vedat     2 yıl önce Merhaba ben bekçiligi asıl olarak kazandım ve sağlık aşamasından doğuştan kalbimde delik olduğunu ögrendim kardiyoloji doktoru ve kurul kasıkdan kapalı amalıyat olursan sağlam yazarız dedi simdi amalıyat olacagım peki bu anakara sorun olurmu sonuçta sağlık kurulu sağlam yazıcak
Güvenlik Güçleri Kurul raporunun ilgili kısmında kalp rahatsızlığı ile ilgili herhangi bir ibare yer almaz ise Ankara açısından sorun olmaz. Fakat rapor üzerinde yazan her ibare Sağlık Şartları Yönetmeliğine göre işlem görür.
abdulkerim     2 yıl önce safra kesesinde polip çıktı 3.6 mm. fakat heyet olumlu vermiş ankara ne der bu duruma ? Olumsuz dönmesi durumunda safra kesesini aldırıp ( ki bu kabul edilmekte ) tekrar değerlendirmeye girebilir miyim ?
Güvenlik Güçleri Olumlu kararı hangi maddeye göre verdiler. Maddesini yazmış olmaları lazım rapora.
Emrekrpnr     3 yıl önce Öncelikle merhaba benim safra kesemde çok sayıda 5 mm boyunda polipler var bu bekçiliğe engel midir yada safra kesesini aldırsam sorun ortadan kalkar mı. Teşekkürler
Güvenlik Güçleri Sağlık Şartları Yönetmeliği Genel Cerrahi kısmını detaylı okumanızı tavsiye ederiz.
Hamdi     3 yıl önce Mrb ben bekci saglik raporu alirken kbb kulak 21db 22db yazdi cok hafif duyu kaybi yazdilar saglik daire baskanligi beni sivasa sevk etti ordada 20db 20 db cikti ve beni 20.06 her iki kulaga yazarak elediler ben mahkemeye verdim mahkeme beni 3 cu hakem hastaneye sevk etti ordada 14db 15db cikti olumlu verildi mahkeme sonucu nsil ve nezaman aciklnir tsk simdiden
Güvenlik Güçleri İşitme kaybınızın 21-22 lerden 14-15 lere inmesi ilginç. Mahkeme sizi hakem hastaneye sevk etmiş ama öncesinde Sağlık Daire sizi zaten sevk etmiş. Daire sizi Ankara daki hastaneye de çağırabilir. direk atamanızı da yapabilir. Hakkınızda hayırlısı ne ise o olsun. Biz şimdiden hayırlı olsun diyelim o zaman.
Bilal     3 yıl önce Abicim Ben bekçilik ile ilgili soru sormak istiyorum. Kolumda bir bıçak kesiği var. Kesinlikle faça değil. Ön sağlıkta geçtim. Doktora durumumu izah ettim. Bana hak verdi. Faça olmadığı konusunda. Ve geçtim. Şimdi yazılı sınav ve spor mülakatınıds geçtim. Sözlü mülakat Bekliyorum. Şayet sözlü mülakatı kazanırsam. Ve Hastane sevkleri başlarsa beni orda eleme durumları var mı bu durumdan ve şayet eleme olursa itiraz mahkeme haklarım nelerdir öğrenmek istiyorum teşekkür ederim. Aylardır Bekliyoruz.
Güvenlik Güçleri Son aşamadasın. Konu aslında çok net yazlık üniforma 5 metre uzaktan bakıldığında belli olmuyorsa sıkıntı teşkil etmez. Bu uzaklıktan eşgal belirlenecek şekilde iz varsa eleme sebebidir.
ömer     3 yıl önce merhaba ben 2018/1. dönem çarşı mahalle bekçliğinden sağlık kurulundan elendim burdaki yazıya göre itirazda bulunabilirmiyim Paem, Pomem, Pmyo yönetmeliklerinde yapılan değişiklikle sağlık kurulu raporu olumsuz olan adaylar, ilişiklerinin kesildiği tarihten itibaren bir yıl içerisinde "bir defaya mahsus olmak üzere" devlet hastanelerinden alacakları "sağlık durumunun düzeldiğine" ilişkin rapor ile başvurmaları halinde, sağlık kurulu raporu aldırılmak üzere tekrar hastaneye sevkti edilecekti
Güvenlik Güçleri Paem, Pomem, Pmyo yönetmelikleri değişti. Bekçi Kanununda değişecek değişen kanunda size hak tanınırsa sizde başvurursunuz. Bu aşamada size tanınmış bir hak söz konusu değil malesef.
Mustafa     3 yıl önce Ben bekci adayıyım mülakata ilerki günlerde mülakata girecem sorum şu mülakatı eğer geçersem benim sol ğozumde hafif kayma var bu bekcilige engelmi doktorumla konuştum yarim saatlik operasyonla düzeltilme bilir dedi sizce genel sağlık taramasını bu şekilde gireyim yoksa öncesinde ameliyat oluptami gireyim
Güvenlik Güçleri Sağlık Kurulu Raporununda yazar tedavilerin rapor aşamasından önce yapılmış olması gerekmekte şeklinde o yüzden ameliyat olacaksanız süreç başlamadan olmanızda fayda var.
İbooo     3 yıl önce Ben acık lise son sınıf ögrencisiyim aldılar. Sınava bir kaç gün kala aradılar gözden kaçmış yanlışlık olmuş biz lise mezunu alıyoruz önümüzdeki alımlara girersin diye böyle durumda olan varmı
Güvenlik Güçleri Lise mezunu olma şartı var. Siz şartları okumadan başvurdunuz sanırım. Başvurular yoğun olduğundan gözden kaçması normaldir. En kısa zamanda mezun olup bir sonraki sınavda başarılı olmanız dileğiyle.
Mmmm     3 yıl önce Ön sağlıktan kalıp dava acan varmı
Güvenlik Güçleri Her şey için dava açılıyor mutlaka vardır. Sizi neden elediler.
HÜSEYIN özcan     3 yıl önce Bekcilik sağlık raporunda elendim.sol kulak yüksek frekansta işitme kaybindan dolayı Doktor A4 c1 yazdı A ve C maddesi geçerli dendiği hâlde elendim 4000 6000 arası 63 db yazdi. Itiraz etsem sonuç alabilirmiyim
Güvenlik Güçleri E.T.S.Ş.Y. 6-A-1-c 'ye göre; Her iki kulakta ayrı ayrı olmak üzere, 4000 veya 6000 khz frekansta 30dB'e KADAR OLAN (30dB dahil) işitme kayıpları sağlam kabul edilir. Sizin işitme kaybınız 30dB fazla olduğu için bekçi olamaz kararınız doğrudur. Teşhis doğruysa itirazlık bir durum söz konusu olmamalı.
hasan     3 yıl önce merhaba.bende gecen sene bozulmus aclik glikoz toleransi cikti.hic ilac vs kullanmadim.doktor zayifla dedi.zayifladim.genel saglik testinde glikoz nornal ciksa da elenirmiyim.
Güvenlik Güçleri Sağlık kurulu raporu almadan önce durumunuz düzelirse ve aldığınız kurul raporunda değerleriniz normal çıkarsa neden eleneceksiniz. Sağlık kurulu raporu alacağınız dönemde sağlığınıza dikkat etmelisiniz. Nice sağlıklı bireyler 1-2 gün kala bir hastalığa yada kazaya denk gelip elenmiştir. Her şeyin başında sağlık geliyor.
Tunahan     3 yıl önce Merhaba ben bekçilik için ön sağlık ta yazıları okuyamadigim için kaldın dediler ben buna nasıl itiraz edebilirim ben renk körü değilim hastaneden rapor alsam itiraz edebilir miyim
Güvenlik Güçleri Ön mülakatta renk körlüğü testinden elenmişsiniz. Yazıları okuyamadığınızı belirtmişsiniz. Okuyamadığınız için renk körüsünüz zaten, itiraz edilecek bir durum yok.
İsmail     3 yıl önce Beni renk körlüğü var deyip elediler ama hastaneye gittim doktora muayene oldum ve 2 farklı hastanede gösterdim sende renk körlüğü yok dediler ne yapmalıyım
Güvenlik Güçleri Renk körlüğü testi çok açık doktordan doktora değişecek bir durum değil. Test kitabını önünüze koyarlar okuyamazsanız elenirsiniz. Eğer tüm kitaplarda hatasız okuyorum diyorsanız itiraz dilekçenizi elendiğiniz anda sağlık raporunuz ile birlikte Ankara'ya gönderecektiniz.
Yusuf Durmuş     3 yıl önce Ben bursada girdim varis ameliyatı olduğumu belirttim elediler ama ameliyatta hiç bir damar alınmadı sade damar içinden sıvı alındı onu orda heyete söylemedim elendin deyince ve sağlık için itirazı nasıl yapmalıyım
Güvenlik Güçleri Sağlık kurulu raporunuzda hangi maddeden elendiğiniz yazar. İlgili yönetmeliği açıp elendğiniz maddeyi iyi okuyun. Teşhis doğruysa itirazlık bir durum yok demektir. Doğru olmadığını düşünüyorsanız itiraz dilekçenizin sağlık raporunuzun Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığına ulaşmasını sağlayın.
Rahman     3 yıl önce İki gun once eledim kolumda iki tane iz vardi omuzda kucucuk elediler itiraz etim bile fayda cikmadi
Güvenlik Güçleri Yazlık üniforma giyildiğinde bu izler belliyse elenme sebebi yada bu izlerin oluşma sebebi belirli konular ise oda elenme sebebidir.
Yusuf Durmuş     3 yıl önce Ben bugün bekçilik için evrak teslimi ve sağlık kontrolüne gittim varis ameliyat izinden elendim nasıl itirazda bulunabilirim
Güvenlik Güçleri Ön mülakatta elendiğinizi belirtmişsiniz. İtiraz etmeniz için o yara izinin sizde olmaması gerekli. itirazı orada sizi eleyen kurula yapabilirdiniz. Size ilgili maddeyi söylerlerdi.
Emin     3 yıl önce Admin bekçilik sağlikta diş eksikligi nedeniyle elendim 4 eksik disim var 5 saydi doktor nasil itiraz edebilirim ne yapabilirim
Güvenlik Güçleri Size göre 4 diş olabilir. Sonuçta eksiği yazan diş doktoru sayı saymayı bilmediğini düşünmemiz hata olur. Diyelim ki yanlış saydı, doktora hocam bana diş filminde eksikleri gösterin demediniz mi?
Turgay     3 yıl önce Benm kilomu yanlış yattılar ve sadece kilodan kaldım nasıl itiraz edebiliriz
Güvenlik Güçleri Kilonuzu yanlış tarttılar diyelim siz demediniz mi yanlış bu sonuç diye ölçenlere? Durumunuzu net yazmalısınız 1-2 kilo fazlam vardı elendim gibi bir durumunuz var mı?
Hüseyin Yanık     3 yıl önce İyi günler yazılı fiziki mülakat aşamalarını başarı ile tamamlayarak asıl olarak hastaneye sevkim yapıldi göz dışında tüm bölümlerden olur aldım gözede hipermetrop sag 1.00 sol 1.28 teşhisi konulmus hastane heyetinden çarşı ve mahalle bekçisi olabilir kararı çıktı sağlık daire incelediğinde 0.28 den üst hastaneye Ankara'ya sevk etti ordaki ölçümlerde sağ+ 0.75 sol +0.50 çıktı astigmatizma teşhisi konularak olamaz kararı çıktı bir olumlu bir olumsuz ile üçüncü hakem hastane sevki beklerken
Güvenlik Güçleri Muhtemelen ilk hastane yönetmeliğe göre yanlış karar vermiş Hakem hastanenin kararına itiraz mı ettiniz?
uğur     3 yıl önce hayırlı akşamlar. ben bakçilik psikiyitriden elendim. 1 sene oldu tedavi biteli. mahkemeye başvursam sonuç alabilir miyim. tıbben doktor normalein dedi ama yönetmelik böyle dedi. önemli olan tıbben değil mi. tesekkür ederim
Güvenlik Güçleri Elendikten 1 sene sonra iyileşip mahkemeye başvuran herkesi alacaklarını düşünmek hayalperestlik olur. Sizi eledikleri maddeyi açıp okuyun. Karar doğru ise mahkemelik bir durum yok demektir.
kurtuluş     3 yıl önce bekçilikte ön sağlık kontrolünde yüzümde olan ben yüzünden elendim itiraz etme hakkım varmıdır itiraz edebiliyorsamda nereye göndermem lazım yüzümdeki ben lazer ameliyatı ile düzelme şansı vardır şağlık şartları açısından bi sakıncası yoktur ne yapmam lazım
Güvenlik Güçleri Yüzünüzdeki benden elenmişsiniz. Lazer ameliyatı ile tedaviniz mümkünse bunu sağlık raporu almadan önce yapmalıydınız. Tedavi olduktan sonra bir sonraki alımlara müracaat etmeniz gerekmekte. İtiraz olayı teşhis edilen durumun olmamasıdır. Sizde tespit edilen durum mevcuttur. İtirazlık bir durum söz konusu değildir.
kurtuluş     3 yıl önce selamünaleyküm ön sağlık kurulunda yüzümde olan ben yüzünden elendim itiraz etme hakkım varmıdır lazer ameliyatı halinde düzelme imkanı vardır itiraz etme hakkımız varsa nasıl bi dilekçe yazmam lazım nereye yollamam lazım bu konu hakkında yardımcı olursanız çok sevinirim saygılarımla tşkler
Güvenlik Güçleri Yüzünüzdeki benden elenmişsiniz. Lazer ameliyatı ile tedaviniz mümkünse bunu sağlık raporu almadan önce yapmalıydınız. Tedavi olduktan sonra bir sonraki alımlara müracaat etmeniz gerekmekte. İtiraz olayı teşhis edilen durumun olmamasıdır. Sizde tespit edilen durum mevcuttur. İtirazlık bir durum söz konusu değildir.
Kutlu     3 yıl önce Yazlık üniformadan görünmediği halde kolumdaki dövmeden dolayı ön sağlık kontrolünde elendm. Nereye itirazda bulunabilirim?
Güvenlik Güçleri Yazlık üniformayı denediniz mi? Genelde dövmeler belli olsun diye yapılır. Belli olmayacak kadar yukarıda ise sizi eleyen kurula itiraz edecektiniz.
Mesut     3 yıl önce SA arkadaşlar ben bekçiliği asil olarak kazandım ama sol kulakta yüksek frekansta kayıp mevcuttur yazdığı için olumsuz geldi hakem hastanede olumsuz verdi buna yapılabilecek birşey varmı dava yolu filan yardımcı olurmusunuz acil ona göre dava yoluna gidicem saygılar
Güvenlik Güçleri Birbirinden bağımsız iki hastane, sizde yüksek frekansta işitme kaybının olduğu kararını vermiş. Yapılacak tek şey kararın doğruluğunu kabullenmek, Dava açıp kendinizi harap etmeyin. Yönetmeliği açıp okursanız kurulların kararının doğru olduğunu göreceksiniz.
H demir     3 yıl önce Mrb ben2018 bekci alimini asil olarak kazandım ilk rapor aldigim hastane olur verdi kbb desibelim sağ,21sol,22 cikti cok hafif duyu kaybi yazdi ankara beni ikinci hastaneye sevk etti orda kulak duyum 20 20 cikmasina rağmen 20.6 20.6 yazildi ve elendim ve bende gidip üni hstanesinden rapor aldim sol kulak 13db sağ kulak 18db cikti doktorda kulaklarinda hicbir engel yoktur diye yazdi mahkemeye bütün raporlarımı bilgi edinme hakkimi kullanarak aldım ve verdim sizce durumum ne olur 6-a 2-a maddeden
Güvenlik Güçleri E.T.S.Ş.Y. 6-A-1-b ye göre 20 dB ve altı bekçi olabilir. İlk hastane yönetmeliğe göre yanlış karar vermiş bu çok net. Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığıda doğal olarak sizi Ankaraya çağırıp hakem hastaneye sevk etmiş buda olması gerekendir. İlk hastanede 22 dB hakem hastanede 20.6 dB çıkan sonuçlarınız için bekçi olamaz kararınız doğrudur. Yönetmelik açıktır.
H demir     3 yıl önce Slm 2018 bekçilik sinvini asil olarak kazandim ilk rapor aldığım hastaneye kbb cok hafif duyu kaybi var diye yazdi ve evraklar ankara dan geri döndü beni 2 ci sivas arastirmaya gönderdiler oradaki doktor beni6a2a maddesin den elemişler Kulak duyum ilk hastanede 21db 23 db 2hastanede 20db 20db cikti duyu testim var ama 20.6db 20.6db her kulağa vererek beni elediler bende başka hastanede kendim muayene oldum kulak testim 13db 18db cikti ve bende 2ashukuk mah vrdm 21 mart 'ta sonuç ne olur tsk
Güvenlik Güçleri E.T.S.Ş.Y. 6-A-1-b ye göre 20 dB ve altı bekçi olabilir. İlk hastane yönetmeliğe göre yanlış karar vermiş bu çok net. Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığıda doğal olarak sizi Ankaraya çağırıp hakem hastaneye sevk etmiş buda olması gerekendir. İlk hastanede 23 dB hakem hastanede 20.6 dB çıkan sonuçlarınız için bekçi olamaz kararınız doğrudur. Yönetmelik açıktır.
Hakan boz     3 yıl önce Bekcilk sonucu safra kesesi polip den dolayi olumsuz cewabi geldi itiraz hakkiniz var dendi nasil bi itraz dilekcesi yazmam gerekiyo ameliyat olucam
Güvenlik Güçleri Hastane kurulundan bekçi olamaz kararı çıktı ise, ve siz karara konu olan bu durumun sizde olmadığını düşünüyorsanız itiraz edebilir siniz. Ama anladığım kadarıyla tespit edilen durum sizde mevcut. Raporların üstünde hastalık ve tadavilerinizin (ameliyat) sağlık kurulu raporu almadan önce yapılmış olması gerektiği yazmaktadır. İtirazların sağlık kurulu raporu ile birlikte Sağlık Dairesi Başkanlığına gitmesi gerekmektedir.
Nacret     3 yıl önce Dava sonrası hakem hastaneye sevk kaç gün içinde olur
Güvenlik Güçleri Mahkeme kararına bağlı bir süreç, hakem hastaneye sevk edileceğinizin garantisi yoktur.
Can     3 yıl önce Admin raporlardan hala daha ses yok 1 ay oldu ne zaman sonuç gelir
Güvenlik Güçleri Sağlık Dairesi Başkanlığının yoğunluğuna bağlı olarak süreler değişebilir.Kimi zaman 2 günde kimi zaman 2 ayda diyebiliriz.
Osman     3 yıl önce Selamünaleyküm hayırlı günler benim sıkıntım şu sol kulağımda 23 desibel işitme kaybı oldugundan dolayı kurulda elenmişim 20 desibele kadar (20 desibel dahil) saglam kabul ediliyor itiraz hakem hastahaneye sevk ettiler diyelim ben 20 desibel yada daha asagi bir sonuc cikarsa kabul edilirmiyim
Güvenlik Güçleri Kurulda elendiniz. Dosyanız Ankara'ya gitti. Bu süreçten sonra itiraz etmek istiyorsunuz anladığımız kadarıyla. Eğer hastanede yanlışlık olduğunu doktora iletseydiniz size bir işitme testi daha uygulayabilirdi, yada kurula ben tekrar test istiyorum bu sonuçlara itirazım var deseydiniz yine size bir test daha uygulayabilirlerdi. Ankara'ya itirazınızı gecikmeden yapmanız faydanıza olacaktır. Ankara sağlık kurulu raporunuza göre karar verecektir. İtirazınızı Hakem hastaney
Mağdur     3 yıl önce Ben dava açtım ikinci haftaya giriyor ne zaman hakem hastaneye sevk gelır
Güvenlik Güçleri Mahkeme işlemleri ile ilgili zaman tahmini yapmak çok zor.
Bekci     3 yıl önce Aaaa
Huseyin     3 yıl önce Merhaba. Bana önce devlet hastanesinde hafif astım tanısı konuldu bir hafta sonra tekrar çağrıldım test tekrarlandı ve sağlam onayı aldım. Fakat dosyam Ankarada incelendiğinde hakem hastanesine sevkim oldu ve astım tanısı koyuldu yine 1 hafta sonra Ankara tekrar hakeme gönderdi ve tekrar astım tanısı ile elendim. Ama benim aldığım değerler altında değer alip şu an eğitimde olan arkadaşlar var ve ben bu konu hakkında ne yapabilirim. İtiraz hakkım varmi yoksa direk mahkemeye mi başvurayim.
Güvenlik Güçleri İtiraz hakem hastaneye sevk olmak için yapılmaktadır. Sizi iki kere hakem hastaneye sevk etmişler. İtiraz edilecek bir durumunuzun kalmadığı görülmektedir.
Halil İbrahim     3 yıl önce Selamünaleyküm ben çarşı mahallesi bekçiliğini asil olarak kazandım.devlet hastahanesi nden bekçi olur dediler.uroloji bölümünde sağ inuguinal herni (kasik fıtığı)bulgu sunu yazdı.beni başka hastaneye sevk etti orası da aynı bulguyu rastladı.Ankara dan olumsuz geldi .bu arada bende ameliyat oldum sağlam raporu aldim.ne yapmalıyım.simdiden tşkler.
Güvenlik Güçleri Doktorun teşhisine rağmen ilk hastane bekçi olur verdi. Daha sonra Ankara sizi hakem hastaneye sevk etti, Hakem hastanedeki doktorda teşhisi doğrulamış, tekrar Ankara olumsuz olan kararı onaylamış anladığımız kadarıyla. Hangi maddeden bekçi olamaz dediler size.Ameliyatınızı rapor alma sürecinden önce yaptırsa idiniz yada hakem hastaneye sevk kısmında iyileşmiş olmanız gerekirdi şuan için size Ankara'nın olamaz kararı tebliğ edilmiştir sanırım. Bir daha ki sınava kadar iyileşmeniz dileğiyle.
Ibrahim     3 yıl önce Merhaba Ben de kolestrol yuzunden bekci olamaz rapotu verdiler itiraz dilekcemi nereye ve nasil verecem bilgilendirirsen cok sevinirim
Güvenlik Güçleri Size hangi maddeden bekçi olamaz kararı verildi. İtirazınızı, rapor işlemlerinizi takip eden birime verip raporunuza birlikte Sağlık Daire Başkanlığına gitmesini sağlamalısınız.
Aday bekci     3 yıl önce Evet askerlikten muaf olduğum halde GATA olur raporu verdi geçmişte muaf eden ve çelişkili rapor düzenleyen Dr fotö örgüt üyesi olan Dr 500 pilot eri bu şekil kalp hastalığı var diyerek askerlikten men etti ve ben de yine askeri memur olmak için başvurduğumda muaf oldum birçok hastane muayene de askerlik içinde emniyet için bı problem olmadigini belirten raporun var mağdur olduğumu düşünüyorum
Güvenlik Güçleri Son raporunuzdaki teşhis ve elenme sebebiniz farklı ama değil mi. Kalp romatizması teşhisi.
Aday bekci     3 yıl önce Askerlikten muaf olduğum halde evet başvuru yapabildim
Aday bekci     3 yıl önce Merhaba ilk sağlık taramasından kardilojiden olumlu aldım fakat askerlikten mitral ve aurtan askerliğimin 8 ayını yaptım ve muaf oldum beni askerlikten muaf yapan GATA ya sevk ettiler ordada bekçi olur aldım smdi sağlık kurulu beni tekrar Ankara numune Hastanesi'ne gönderdi teşhis aynı fakat kalp romatizması var olamaz diye rapor verdi romatizma için bir derece vermedi rapora da olmaz dedi 2olumlu iken bu sefer olumsuz almış olmam da ne olur itiraz etmeliyim sonucu mu bekleyeyim mi
Güvenlik Güçleri Askerlikten muaf olduğunuz halde başvuru yapabildiniz mi? GATA sizi aynı teşhisten askerlikten muaf ederken bekçilik için sağlam kararı mı verdi? Ankara Numune hastanesi ise daha detaylı inceleyerek farklı bir kalp hastalığınızın daha olduğunu bu teşhislede bekçi olamayacağınıza karar vermiş. Bu teşhisler doğru değilse itiraz ediniz. Aksi halde zaman kaybı olur.
Bayram     3 yıl önce Merhaba ben asıl bekçi adayıyım ilk.girdigim hastane bana bekçi olur raporunu verdi ancak orta pedi bölümünde doktorun yazdığı bir ibareden dolayı il sağlık daire bask.beni geri çağırıp doktor orda muane edip hastaneye sevk etti orasida tani olarak her iki ayak 5. Parmak deformitesi yazıp 9A 6b ye göre bekçi olamaz dendi bende hemen itiraz ettim 3. Bir hastaneye sevkim olur mu acaba
Güvenlik Güçleri Doktorun teşhisinde şüphe yok ise ilk kurul bekçi olur kararını Ortopedi Ve Travmatoloji doktorunun tanısını incelemeden vermiş olabilir. Sevk edildiğiniz hastane direk yönetmelik maddesini yazarak akıldaki soru işaretlerini gidermiş fakat siz bu teşhisin yanlış olduğuna dair itiraz etmişsiniz. Ankara ya çağrılabilir siniz.
Atanamayan bekci     3 yıl önce Merhaba ben bekçilik icin ilk hastaneden olur aldim ama kardiyoloji bölümünde konan bir tanidan dolayı hakem hastane sevk oldum orasida aynı taniyi koydu ve a diliminde diye olur verdi sağlık daire konan bu teşhisin yönetmeliğe uymadığını ve raporun aynı hastaneye iadesine ve bu şartlarda yeniden olur veya olamaz raporu için yolladılar hastane tekrar inceledi ve egm sağlık şartları a diliminde olduğunu belirterek tekrar olur verdi ankara bu durumda ne yapar sizce elermi 4.Sevkolurmu onaylarmi
Güvenlik Güçleri Hangi maddeden bekçi olur aldınız ve Sağlık Daire Başkanlığı hangi maddeye göre olamaz yapılmasını istedi. Anlattıklarınıza göre şimdiden hayırlı görevler diyoruz.
Kemal     3 yıl önce Sonucumu yazacam buraya tekrardan çok teşekkür ederim
Kemal     3 yıl önce Admin 8-A-4-a mı yoksa 8-A-4b mi yazdırcam
Güvenlik Güçleri 8-A-4b ye uymadığınız için 8-A-4-a yazdırın. Polikistik değildir de yazsın bir yere mutlaka.
Ömer     3 yıl önce Admin 8a 3b /8a 1b maddesi
Kemal     3 yıl önce Allah senden razı olsun yazılan her soruya cevap veriyorsun.peki admin özel hastanedeki doktorlar benim polikistik hastalığımın olmadığını söylüyor da neden devlet hastanesinde bana böyle teşhis koyarak engel oluyor bu vebal değilmidir? ? Tam 3 hastane ye birden gittim üçü dé sadce basit kortikal kist var dediler.
Güvenlik Güçleri Sevk edilirseniz raporunuzun sonuç kısmına 8-A-4-b maddesine göre bekçi olur yazdırmayı unutmayın. Teşhis (muayene bulguları) kısmı ve sonuç kısımlarını eksiksiz doldurtanlar sıkıntı yaşamazlar.
Ömer     3 yıl önce Doktor olur yazdı yerel hastanedeki heyet olmaz diye karar verdi benim heyetin olmaz yazdığına dair bilgiler dirme yapılmadı dosyam Ankara'ya gönderildi oradanda olumsuz geldi hakem hastaneye sevkim yapilmasi için itiraz dilekcemi verdim özel hastaneye gittim ultrasonda çıkan raporda atnali böbrek şüphesiyle ileri bir tanı önerilir yazıldı bunuda itiraz dilekcemle bebaber Ankara'ya sağlık dairesine verdim hakem hastaneye sevkimi istedim nasıl bir sonuç alabilirim sevkim olurmu ?
Güvenlik Güçleri İlk kurul sana bekçi olamaz kararı vermiş. Ankara bu kararı onaylamış,İtirazın olmadığı için değerlendirmemişler. Fakat özeldeki doktor bile sana at nalı teşhisi için ileri bir tanı önerilir demiş. At nalı böbrekte internet te iki böbreğin birleşik at nalı şeklinde olduğundan bahsediliyor yani bu teşhisi koymak zor olmasa gerek. At nalı böbrek teşhisi yönetmeliğe göre elenme sebebi ise hakkınızda verilen karar doğru. Hangi maddeden elendiniz.
Kemal     3 yıl önce Admin iyi akşamlar. Beni böbreğim de basit kortikal kist den bekçi olamaz polikistik c dilimine göre bekçi olaMaz yazıp ankaraya yollmamış lar. Ve sonucu kurul bana haber vermedi bir tanıdığım aracılığı ile öğrendim. Şuan dosyam ankara da ve benim itiraz etme şansım kalmadı olumsuz raporum benden habersiz gönderilmiş. başka hastane ye gittim ve sadcee Sol Böbrekte 3 4 adet basit kortikal kist bulunuyor dedi doktor ve polikistik hastalığımın olmadığını belirtti. Şuan napmalıyım ben cvp beklyrm
Güvenlik Güçleri Bahsettiğiniz gibi E.T.S.Ş. Yön. 8-A-4-a mad. "Fonksiyon bozukluğu yapmamış, böbreğin basit kortikal kistleri sağlam kabul edilir." şeklindedir. Fakat 8-A-4-b mad. "Polikistik böbrek hastalıkları, böbrekte yer kaplayan iyi veya kötü huylu tümoral oluşumlar ve bu nedenli cerrahiler öğrenciliğe engeldir." şeklindedir. Raporunuz Ankaradan dönmediyse ivedi bir şekilde Polikistik olmadığınız itiraz dilekçenizi verin ki itirazınız raporla birlikte değerlendirilsin ve sizi hakem hastaneye sevk etsinler
Ömer     3 yıl önce Admin bekciligi asıl olarak kazandım raporda aynalı böbrek yazıldı uroloji fonksiyonlarr ve boyutlar normal yazmış doktor raporda sağlam A dilimine uygundur diye rapora yazmıştı dosyam Ankara'ya gitti eğitime birgün kala emniyetten aradılar olumsuz diye hakem sevkim falan olmadı özel hastaneye gittim ultrason raporunda atnalı böbrek şüphesi ile ileri bir tanı önerilir diye rapor verdi bana kesin sonuç çıkmıyor dedi bana bende itiraz dilekcemle birlikte raporuda ekledim sevkim olurmi
Güvenlik Güçleri Raporunuza heyet ve doktor bekçi olur kararı mı verdi. Kararınızın Ankaradan olumsuz olarak geldiğini söylüyorsunuz. Hakem hastaneye sevk olmadan ve aynı hastane tarafından olumsuza çevrilmedi anladığımız kadarıyla. Sizdeki aynalı değil at nalı böbrek olsa gerek. İnternet te 10.000 de 1 görüldüğü yazıyor. Sizi hangi maddeden elediler, itirazınızı destekleyecek test sonucunuz vs. var mı? Sevk ettiklerinde yönetmeliğe uyacak mı durumunuz?
Necmettin     3 yıl önce Böbreğim de 1.5 milim taş vardi.rapor merkezden bekçi olabilir seklinde cevap geldi.ama üroloji ye görülur"şeklin de cevap verildi.taşları özel hastane de sonda ile aldirdim.ürolojiye gittim.idar kanlı oldugu için olumsuz verdi.Ne yapabilirim.süreç nasıl işleyecek yardimci olabilif misnz.mahkemeye mi başvurayim itiraz mi edeyim.detayli bilgi verebilir msnz?
Güvenlik Güçleri Anladığım kadarıyla raporunuz Ankaradan geri dönmüş üroloji den bekçi olamaz yapılması için, E.T.S.Ş. Yönetmeliği EK-3-8-A-2 Üriner sistemdeki her türlü taş mevcudiyeti ve taş mevcudiyeti nedeniyle yapılmış operasyonlar (açık,kapalı) öğrenciliğe engeldir. Doktorun veya kurulun olumsuz vermesi doğaldır. Mahkemelik bir durum yok süreç bekçi olamazsınız şeklinde olacaktır.
Mert     3 yıl önce Admin bizim raporlar dan hala ses yok. Ve yedekleri çağırmaya başlamış lar . Ama asil lerin sağlık raporun dan hala daha haber yok
Güvenlik Güçleri Raporunuzda sıkıntı yok ise endişelenmeye gerek yok. Beklemeye devam. Feragat edenler olmuşsa yedek adayları onların yerine çağırmışlardır.
Bilgin     3 yıl önce Gözümde küçük nokta gibu bi yara izi var elenirmiyim acaba
Güvenlik Güçleri Sizi muayene edecek doktorun yönetmelikte gözünüzün durumunu hangi maddeye soktuğuna göre değişir durumunuz.
Ooz     3 yıl önce Merhaba Karaciger yağlanması Kanda en fazla 50 olması gerekli ama benim 52 çıktı Röntgende grade 1 çıktı Sevk isterler mi yoksa onaylanırmı
Güvenlik Güçleri Sağlık kurulu, raporunuzu daha onaylamadı anladığım kadarıyla. Değeriniz olması gerekene çok yakın olduğundan doktor yeniden kan testi ister ve ona göre teşhis koyarsa sıkıntı yaşamazsınız.
Murat     3 yıl önce Admin bir sorum olacak diyelim mahkeme ye verdik mahkeme uzun sürdü diyelim 1 ay veya 2 ay ve bu süreç içinde 31 yaşından gün almış olduk ve mahkeme yi kazandık farzedelim . Sonuç olarak geri dönmé şansımız nedir . 31 yaşından gün aldığım için dönme şansım nedir
Güvenlik Güçleri Mahkeme için yorum yapmamız doğru olmaz. Yönetmelikte açıkça belirtilen bir teşhisten elendi iseniz mahkemeye başvurmanız sadece zamanınızı alır.
Ümit     3 yıl önce Admin pomem sağlık şartlarında okudum şöyle yazıyordu sağlıkdan olumsuz alan bir aday 1 yıl içerisinde sağlık durumunun iyi olduğunu aldığı sağlık raporu ile tekran geri dönüş yapma hakkı var . Bunun doğruluk payı nedir ayrıca bekçilik için de geçerlimidir cevabını bekliyorum teşekkürler.
Güvenlik Güçleri Polis Meslek Eğitim Merkezleri Giriş Yönetmeliğinde 2018 de yapılan değişiklikle bu hak verildi. Bekçilerin bu haktan yararlanabilmesi için Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine Giriş Yönetmeliğinde düzenleme yapılması gerekir. Yani bu haktan faydalanamazsınız.
Sevket     3 yıl önce Ortepediden bana hafif genu vagum teshisi kondu.calismaya engel degildir bekci olabilir heyette onayladi.ankaradan hakem heyetine sevk edildim doktor bekci olur fonksiyonlarinda sorun yok yazdi ama c dilimi oldugu icin heyet olumsuz dedi itiraz dilekcesi yazdim sonuc ne olur.ozelde bi doktora gittim tedavisi varmi diye sormak icin sende sadece gorunuste cok hafif var patolojik olarak bi sorun yok dedi benim kafam karisti yardimci olabilirmisiniz
Güvenlik Güçleri Genu valgum sadece E.T.S.Ş. Yönetmeliği EK-3-9-C-1-a geçmekte. C diliminde yer alan "genu valgum" bekçiliğe engeldir. Genu valgum'un az yada çok olması, çalışmaya engel olup olmamasından ziyade teşhis kısmında belirtilmesi bekçi olmanıza engeldir. Hakem hastane kurulu ilgili maddeye göre doğru karar vermiş. Yazdıklarınıza göre itiraz edilecek bir durum kalmamış gözükmekte.
Hakan10     3 yıl önce Admin sağlık raporundan böbrekte 4 ml taş olduğu için olumsuz geldi itiraz ettik hakem hastane de olumsuz dedi taş düşmediği için. Ama hakem hastanede ki doktor taşın 5 10 güne düşer dedi mahkeme yoluyla tekrar taş düşünce geri dönebilir miyim ? Yönetmeliği durdurma davası açacağım için beni direk eğitime gönderip olumlu alırsam yani taş düşünce eğitime gönderip mahkemenin sonuçlanmasını mı bekliyorum yoksa mahkeme sonuçlanınca mı eğitime gidiyorum şimdiden teşekkürler
Güvenlik Güçleri Aslında durumunuz gayet net. Durumunuz İlk hastane ve hakem hastane kayıtlarındaki test sonuçlarınız ile tespit edilmiş durumda. E.T.S.Ş. Yönetmeliği EK-3-8-A-2 Üriner sistemdeki her türlü taş mevcudiyeti ve taş mevcudiyeti nedeniyle yapılmış operasyonlar (açık,kapalı) öğrenciliğe engeldir. Taşınız kendiliğinden düşecekse ilk hastane ve hakem hastane aşamasında düşmüş olmalıydı. Rapor alımı aşamasında tedavi olamazsınız. Mahkeme aşaması hakkında yorum yapmamız doğru olmaz.
Veysel     3 yıl önce Admin mahkeme ile geri dönme kazanma şansı nedir ? SüreÇ nasıl uzun sürermi ?
Güvenlik Güçleri Bu durum kişiden kişiye, mahkemeden mahkemeye (yoğunluk) değişebilir. Durumunuzda bir yanlışlık yapılmış olması lazım haklı olmanız için. Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğine göre karar veriliyor. Durumunuz burada belirtilmiştir. Belirtilmemişse bu durumlarda nasıl karar verileceği bellidir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2020 Taltif Tutarları
2020 Taltif Tutarları
Bayan Bekçi Alımı
Bayan Bekçi Alımı