Maç görevi ücreti

Spor Toto Süper Lig, Spor Toto 1. Lig, TFF 2. Lig, TFF 3. Lig, U21 Ligi, Amatörler, Spor Toto BAL Ligi müsabakarında görevli polisler

Maç görevi ücreti
Bu içerik 3554 kez okundu.

Sporda şiddetin önlenmesi Kanun Teklifi Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda kabul edildi. Polis Memurlarının kumanyaları ve ne kadar ücret alacakları bu Kanun Teklifinde düzenlenmiş bulunmaktadır.

Kanun teklifinde;

"En üst profesyonel futbol ligi kulüplerinin müsabakalarında güvenliğin sağlanması amacıyla genel kolluk görevlilerinden, görevde olmayanlar da görevlendirilebilecek. Bu halde daha önce, görevlendirildikleri müsabaka ile sınırlı olarak verilen 2 kat harcırah 3 katına yükseltilmiştir." denmiştir fakat Polis Memurlarının neredeyse çoğu görevli olmadığı yani istirahatli vakitlerde görev almaktadır. Ayrıca "En üst profesyonel futbol ligi kulüplerinin müsabakalarında" ibaresinin tüm müsabakalar olarak düzeltilmesi gerekmektedir, Polis Memurları Süper Lig dışında bir çok lig müsabakasında aynı görevi yapmaktadır.

"Kumanya bedellerinin ilgili spor kulüplerinin alacağından öncelikle mahsup edilmesi benimsenmiştir." Bu bedelinde para olarak Polis Memurlarına verilmesi daha uygundur zira soğuk ve bozulmuş kumanyalara bir çok örnek mevcuttur.

"İl veya ilçe spor güvenlik kurulları tarafından belirlenen özel güvenlik görevlisi sayısının yarısını, yüksek riskli müsabakalarda ise üçte ikisini geçmeyecek sayıda ve bunların yerine genel kolluk görevlisi bu şekilde görevlendirilebilecektir." Bu maddeninde sıkı takibinin yapılması önem arz etmektedir. Bilindiği gibi bir çok müsabakadar özel güvenlik görevlisini görmek neredeyse imkansıza yakındır.

Spor Toto Süper Lig Spor Toto 1. Lig TFF 2. Lig TFF 3. Lig U21 Ligi Amatörler Spor Toto BAL süper lig 1. lig amatör bal ligi maç parası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2020 Taltif Tutarları
2020 Taltif Tutarları
Bayan Bekçi Alımı
Bayan Bekçi Alımı