Kadrolar Ve Ek Göstergeler İyileştiriliyor.

Kadrolar Ve Ek Göstergeler İyileştiriliyor.
Bu içerik 2539 kez okundu.

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu üzerinde yapılacak değişikliklerin bölümleri ve hangi memur kesimlerini ilgilendirdiği belli olmaya başladı. yeni 657 sayılı devlet memurları kanununda Polisleri ilgilendiren en önemli bölüm ise ek göstergelerde yapılacak iyileştirmeler. Hükümetin seçim beyannamesinde de yer alan polislerin ek gösterge iyileştirmesi yeni 657 sayılı kanunun en can alıcı noktalarından biri haline geldi. Yeni yapılacak 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ile Polislerin kadroları ve ek göstergeleri iyileştiriliyor

Çalışma Bakanlığı, Maliye Bakanlığı ve Devlet Personel Başkanlığı tarafından ortak olarak yürütülen çalışmalarda 657 sayılı kanunda yapılacak değişikliklerin hangileri olduğu konusunda bazı bilgiler elde edildi. Bu bilgilere göre Polislerin yıllardır merakla ve özlemle beklediği özellikle özlük haklarında iyileştirme beklentisi bir nebze olsun gerçekleşecek gibi görünüyor. Emeklilik göstergelerinin artmasını bekleyen Polislerin hükümetçe vaat edilen 3000 emeklilik göstergesine kısa zamanda kavuşması beklenirken Polislerin, astsubaylar gibi 3600 ek gösterge beklentileri başka bahara kalmış gibi görünüyor. Hemen her seçim döneminde kendisine verilen vaatler karşısında hayal kırıklığı yaşayan polislerin bu kez verilen bu sözün tutulacağına dair inançları diğer devlet memurlarına yapılacak olan iyileştirmeler nedeniyle olacak gibi görünüyor. Öğretmen, uzman erbaşlar, genel müdür yardımcıları, üniversite genel sekreterleri ve şube müdürleri gibi bazı devlet memurlarının ek göstergelerinde yapılacak iyileştirmeler bulunması polislerin ek gösterge beklentilerinin de gerçekleşmeye yakın olacağa benziyor.

2016 ve 2017 yılını kapsayan toplu sözleşmede tutanak altına alınan memurların özlük hakları ile ilgili değişiklikler yeni 657 sayılı yasa ile yerine getirilecek. Polislerin kadroları ve ek göstergeleri de bu kapsamda iyileştiriliyor. Ayrıca hükümetin seçim döneminde verdiği sözlerden biri olan polislerin ek göstergelerinin iyileştirilmesi konusu da Polislerin kadroları ve ek göstergelerinin iyileştirileceğine işaret olarak görülebilir.

polislerin ek göstergeleri polis emekli maaşları polis özlük hakları polis kadro göstergesi polis zammı detayları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2020 Taltif Tutarları
2020 Taltif Tutarları
Bayan Bekçi Alımı
Bayan Bekçi Alımı