Terör Örgütünü Destekleyenler Yanacak

Terör Örgütünü Destekleyenler Yanacak
Bu içerik 2640 kez okundu.

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nda yapılacak değişiklikler netleştikçe bazı memurların canı yanacağa benziyor. Yeni 657 ile terör örgütlerine destek veren memur yanacak. Meslekten atılmayı gerektiren disiplin suçları arasına alınan terör örgütlerine destek verenlerin meslekten atılmaları hususu FETÖ ve PKK gibi terör örgütlerinin destekçilerinin canını yakacak.

FETÖ terör örgütüne destek veren devlet memurlarının meslekten atılmalarını kolaylaştıracak yeni düzenleme sayesinde devlet içinde teşkilatlanan terör örgütü mensuplarının meslek ile ilişkilerinin kesilmesi kolaylaşacak. Yeni 657 sayılı devlet memurları kanununda yapılacak köklü değişiklikler ile örgüte destek veren memur meslekten atılacak. Böylece devlet içinde yeni oluşumların ve terör örgütünün emirleri doğrultusunda hareket eden memurların yapılanmalarının önü kesilecek. Yeni yasa ile devlet memurlarının çalışma şekilleri, özlük hakları, senelik izin süreleri gibi köklü değişikliklere imza atılması öngürülüyor. Yeni yasa özellikle devlet memurlarının disiplin işlemlerinde bazı ağırlaştırıcı hükümler getirecek. Bu hükümler içinde terör örgütlerine destek veren veya devlet içinde teşkilatlanan terör örgütlerinin önünün kesilmesi amaçlanıyor.

50 yıllık 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu günümüz şartlarını karşılayamadığı için köklü değişiklikler yapılması gerektiği için yenileniyor. Yapılacak yeni düzenlemeler zaman geçtikçe netleşmeye başladı. Yapılacak değişiklikler içinde en dikkat çekici maddeler ise disiplin cezalarında yapılması düşünülen düzenlemeler gibi görünüyor. Yeni yasada devlet memurları ile ilgili başkaca ağırlaştırıcı düzenleme olmayacak. Disiplin cezaları yeni yasada yeniden tanımlanarak terör örgütlerine destek veren memurların veya terör örgütleriyle ilişkisi tespit edilen memurların meslekten veya devlet memurluğundan atılması kolaylaşacak. 

terör örgütü yandaşları örgütçü memurlar memurların meslekten atılmaları yeni 657 nasıl olacak devlet memurları kanunu taslağı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2020 Taltif Tutarları
2020 Taltif Tutarları
Bayan Bekçi Alımı
Bayan Bekçi Alımı