2. şark hakkında önemli uyarı

2. şark hakkında önemli uyarı
Bu içerik 20591 kez okundu.

Polislerin 2. Şark görevlerinin iptal edilmesi ile ilgili olarak Facebook, Twitter ve Google+ gibi sosyal ortamlarda Danıştay’ın kararlarından bahsedilmektedir. Oysa alınan bu iptal kararları bireysel olmakla birlikte 2. Şark görevi çıkan polislerin bu kararları emsal olarak kullanmaları gerekmektedir. 2. Şark görevi bekleyen veya çıktığı için dondurmuş olan polis memurlarının bu çıkan yanlış haberler nedeniyle umutlanmaları yanlış olacaktır.

Polislerin 2. Şark görev kararlarının iptal edilmesini sağlayan kararlar Danıştay’ın değişik dairelerince alınmış bulunmakla birlikte geneli kapsamamaktadır. Danıştay 'ın Polislerin 2. Şark görevi ile ilgili vermiş olduğu bir karar bazı internet sitelerinde ve sosyal paylaşım sitelerinde izinsiz olarak kullanılmakta ve Polis Memurları yanlış yönlendirilmektedir. Danıştay 16. Dairesinin vermiş olduğu 2. Şark Görevinin iptal kararı münferit olarak açılmış bir davanın sonucudur. Yanlış bilgilendirme şeklinde verilen bu iptal haberlerinde belirtildiği gibi Danıştay 5. Daireden değil 16. Daireden çıkmış bir karar bulunmaktadır. 2013 yılında 5. Daire tarafından da polislerin 2. Şark görevinin iptal edilmesi yönünde karar alınmıştır. 2015 yılı Ekim ayı içerisinde de Danıştay 16. Daireden yine birden fazla iptal kararının onama kararı verilmiştir. Fakat bu kararlar her dava açan personelin atamasının iptal olacağı anlamına gelmemektedir. 2. Şark görevi bulunan personel için emsal olması açısından çok önemlidir. Konu ile ilgili olarak sitemize yorumda bulunan Av. Yüksel Somuncu “2012 yılından beri edindiğimiz tecrübeye göre personelin ilk şarktan dönüş yılı, sırası ve özellikle de hakim görüşü daha da önemlidir. Sanki 2. Şark tümden iptal edilmiş gibi polis memurlarını yanlış yönlendiren haberlere itibar edilmemesini önemle rica ederiz.” Demektedir.

Polislerin 2. Şark görevlerinin iptal edildiğine dair sitemizde de yer alan haberler ile ilgili yaptığımız araştırmalar ve okuyucu yorumları sayesinde yapılması gerekenler ile 2. Şark görevlerinin iptal edilmesi yönünde alınan Danıştay kararlarının hangi daireler tarafından alındığını belirten bu yazımızı tüm 2. Şark görevini bekleyen polislerimizin dikkatle okuması iyi olacaktır.

şark görevleri iptal kararları ipka 2.şark danıştay kararı şark iptali
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2020 Taltif Tutarları
2020 Taltif Tutarları
Bayan Bekçi Alımı
Bayan Bekçi Alımı